Yücel Yılmaz Resmi Web Sitesi
Haberler
Facebook
Twitter
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ "ŞEHRİN RUHUNU NAKIŞ GİBİ İŞLEYECEĞİZ"
Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği'ne üye sanatçıları ziyaret eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, dernekten çok sayıda eser satın alarak "Şehrin ruhunu kültürümüzle nakış nakış işleyeceğiz. Destek sözümüz sözde kalmayacak, kendimizden şüphemiz yok" dedi.  Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi CHP Altıeylül Belediye meclis üyesi aynı zamanda Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Topalak ve dernek üyesi sanatçılar ile bir araya geldi. Başkan Yılmaz, sanatçıların yaptığı eserleri tek tek inceledi ve beğendiği eserleri belediye ve Karesi AVM'nin duvarlarına estetik katması için satın aldı. Başkan Yılmaz, "Biz sanata destek vereceğiz. Destek vereceğiz dediklerimiz de sözde kalmayacak. Kendimizden şüphemiz yok" dedi. SANATA VE SANATÇIYA DESTEK 1987 yılında Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği'nin kurulduğu bilgisini veren Rafet Topalak, derneğin ayakta kalması için sanatçılarla büyük çaba sarf ettiklerini vurgulayarak, Karesi Belediyesi'nin de kendilerine destek olmasını istedi. Derneğe üye sanatçıların genellikle resim üzerine çalışmalar yaptıklarını belirten Topalak, "Yaptığımız resimleri yılda üç defa sergi açarak sanatseverlerle buluşturuyoruz. Yaratıcı yazarlık ve okuma seminerlerine başladık. Biz Balıkesir'de olmayanları yapmaya çalışıyoruz. Ocak'ta Osmanlıca ve Türkçe'nin karşılaştırılacağı bir söyleşi düzenliyoruz. Öykü, resim, tiyatro yarışmaları da düzenleyeceğiz" dedi. ETİK DEĞERLERİ OLAN ÇOCUKLAR YETİŞTİRECEĞİZ  Karesi İlçesi'nde sosyal hayatı harekete geçirmek için kolları sıvadıklarını kaydeden Başkan Yücel Yılmaz, "Belediye bünyesinde çocuk tiyatrosu kurduk, şehirde konser verecek gençlerden oluşan bir ekip oluşturduk. Çocuklar ellerinde telefon, tablet dijital bir alemde hayatı çok hızlı yaşıyorlar, kendileri bedenen hareket etmiyor. Bizler sokakta oynuyorduk, ünlü futbolcu Arda Turan Hülya Avşar'la yaptığı bir röportajında şöyle diyor: 'Bizler sokakta küfretmeyi öğrendik ama anneye, kız kardeşe küfredilmeyeceğini de öğrendik' Bu cümlede bazı şeyleri iyi ifade ediyor. Sokak kültürü saygıyı da öğretiyor. Şehirlerde etik değerleri olmayan çocuklar yetişiyor. Artık bu çocuklarımızı, hepimiz el ele verip, tiyatro, resim, müzik dallarında yeni projeler üretip büyütmemiz gerekiyor" dedi. SANAT SOKAĞI DAHA DA CANLANACAK  Başkan Yücel Yılmaz, Belediye olarak sivil toplum kuruluşlarıyla Balıkesir'de ortaklaşa akıllarda kalıcı bir sanat sokağı projesine imza atmak istediklerini belirtti. Başkan Yılmaz, demokrasinin yerelden başladığına dikkat çekerek, "Devletler yokken, şehirler vardı, Balıkesir Roma döneminde de, Osmanlı döneminde de Cumhuriyet döneminde de vardı. Bizim şehrin ruhunu işlememiz gerekiyor, bu da kültürle oluyor. Bizler güzel insanlarımızı başka şehirlere kaptırdık. Balıkesir'de bu yüzden zarafet ve sanat eksikliğimiz var" diye konuştu. Dernek Başkanı Rafet Topalak, derneğin çalışmaları ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı bir dosyayı da Başkan Yılmaz'a sundu.  
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ "HİZMET FELSEFEMİZ:ÖNCE İNSAN"
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, halk gününde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların istek ve belediyeden beklentilerini bizzat dinleyen Başkan Yılmaz, "Halka hizmet, Hakk'a hizmet felsefemizi oluşturan yegane unsur 'önce insan' anlayışımızdır. İnsan merkezli bir yönetim ile şehrimizi yarınlara taşıyabiliriz" dedi.  Karesi Belediyesi'nin her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği halkın istek ve belediyeden beklentilerini doğrudan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a ilettiği halk günü devam ediyor. Başkan Yücel Yılmaz'ın makamında gerçekleştirilen halk günü etkinliğinde Karesi'de yaşayan her vatandaş, başkan ile birebir görüşme imkanı buluyor. Halk günü etkinliği düzenlemedeki amaçlarının tüm Karesililerle doğrudan iletişim kurmak ve sorunlara hızlı çözüm üretmek olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, "Halk gününde vatandaşlarımızın sorunlarını birebir dinleyip beklentilerini gerçekleştiriyoruz. Toplantılarımızda müdür arkadaşlarımız da hazır bulunuyor. Vatandaşımızı ilgilendiren hangi birim ise o birimle görüştürüp sorunlarını birebir çözmek istiyoruz. Karesi'yi, vatandaşlarla birlikte yönetmek için bu yola çıktık. Halka hizmet, Hakk'a hizmet felsefemizi oluşturan yegane unsur 'önce insan' anlayışımızdır. İnsan merkezli bir yönetim ile şehrimizi yarınlara taşıyabilir ve unutulmayacak eserler bırakabiliriz" dedi. 
YÜCEL YILMAZ'DAN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÇIKARMASI
Ulu Önder Atatürk'e benzerliğiyle tanınan Göksel Kaya ile birlikte Atatürkçü Düşünce Derneği'ni ziyaret eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, dernek başkanı Necati Bilgetürk'e Atatürk'ün Balıkesir'e geldiği gün çekildiği bir fotoğrafı hediye etti.  Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Atatürkçü Düşünce Derneği'ni ziyaret etti. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Necati Bilgetürk ve dernek üyesi gençlerle bir araya gelerek sohbet eden Başkan Yılmaz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Balıkesir'e geldiğinde çekilmiş olan bir fotoğrafını hediye etti. Başkan Yılmaz ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği üyelerine 'Paşa' sürprizi yaptı. Başkan Yılmaz'a ziyaretinde Atatürk'e benzerliğiyle tanınan Göksel Kaya da eşlik etti. Dernek üyeleri Göksel Kaya ve Başkan Yılmaz ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Yılmaz, "Karesi'nin yönetimindeki söz sahiplerinden birisi de sizlersiniz. Sizlerin şehir ve belediye çalışmalarıyla ilgili fikir ve önerileriniz bizler için çok önemli" açıklamasında bulundu. Dernek Başkanı Necati Bilgetürk ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dernek olarak Karesi Belediyesi'nden beklentilerini dile getirdi.DEĞERLERİMİZİ TANITIYORUZAtatürk'e benzerliğiyle tanınan Göksel Kaya ise Karesi Belediyesi'nin ana sponsoru olduğu ve cihan pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın hayatını anlatan "Yenilmeyi Düşünmedi" filminin çekimi için Balıkesir'de olduğunu ifade ederek, "Başkan Yücel Yılmaz ve ekibine film için gösterdikleri özverili çalışmaları ve milli duyguları nedeniyle teşekkür ediyorum. Çekimleri devam eden filmin başta Balıkesir'de olmak üzere Türkiye'de unutulan değerlerimizi yeniden gün ışığına çıkaracağına inanıyorum" dedi. Göksel Kaya, Başkan Yılmaz'a kendisini Atatürkçü Düşünce Derneği ile bir araya getirdiği için de teşekkür etti. Karesi Belediyesi olarak çekilen filmle dünyaya bir mesaj vermeyi amaçladıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, "Cihan pehlivanını tüm dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz" dedi.
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ: "2019'A KADAR DURMAK YOK"
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un da katıldığı programda Yıldız ve Babaköylülerle buluşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Bizler, sizlerin desteğiyle bu makamlara geldik. 2019'a kadar ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmek için canla başla çalışacağız" dedi.  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi İlçesi'nde yaşayan Yıldız ve Babaköylülerle buluştu. Başkan Uğur ve Başkan Yılmaz, programa katılan yaklaşık 300 kişiyle tek tek sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. 30 Mart'taki desteklerinden dolayı Yıldız ve Babaköylülere teşekkür eden Başkan Yücel Yılmaz, "Bizler, sizlerin desteğiyle bu makamlara geldik. 2019'a kadar ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmek için canla başla çalışacağız" dedi. Halka hizmet için bu makamlara geldiklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise "Bizim münasebetimiz ağabey-kardeş münasebeti. Birbirimize karşı sevgimiz ve saygımız var" açıklamasında bulundu.2019'A KADAR HİZMETBalıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin her zaman arkalarında olduğunu ifade ederek programa katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a teşekkür eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 30 Mart'taki desteklerinden dolayı Yıldız ve Babaköylülere de teşekkür ederek, "Kişilikli, kimlikli marka kent sloganıyla yola çıktık. 2019'a kadar bu hedeflerimizi hayata geçirmek için canla başla çalışacağız. Bizler, sizlerin destekleriyle bu makamlara geldik. Görev süremiz boyunca Büyükşehir Belediyesi'nin de destekleriyle, sizlerle istişare ederek, hayatınızı kolaylaştıracak, yaşam standardınızı yükseltecek çalışmalara imza atacağız. Amacımız sizlere en iyi şekilde hizmet etmek" açıklamasında bulundu. Belediye başkanlarının, belediyeciliğin gereklerini en güzel şekilde yerine getirdiklerini dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Başkanlarımızın hızına yetişemiyoruz. Bizler 30 Mart'ta sizlerin destekleriyle bu makamlara geldik. Bütün belediye başkanlarımız Balıkesir için kendilerini feda ediyor, gece gündüz çalışıyor" dedi.BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSUKonuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Uğur, "Bizim münasebetimiz ağabey-kardeş münasebeti. Birbirimize karşı sevgimiz ve saygımız var. Balıkesir'de Büyükşehir ile Karesi'nin, Büyükşehir ile Altıeylül'ün, Karesi ile Altıeylül'ün birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlar var. Ama başarılı olamayacaklar. Çünkü bizler hizmet için varız. Siz doğru hareket edince Allah da size yardımcı oluyor. Bizler inançlı insanlarız, abdestimizden şüphemiz yok. Doğruları yapmaya, millete hizmet etmeye devam edeceğiz. Yücel kardeşimizi siyasete soktuk. Şimdi bu işi eski siyasetçilerden daha iyi yapıyor. Çünkü bilgisi, kültürü, tecrübesi var. Araştırıyor, ezbere bir iş yapmıyor. Güzel de bir ekibi var.Birlik beraberlik olduktan sonra başarılı işler olur. Sizlerin de desteğiyle Balıkesir'e hizmet edeceğiz" şeklinde konuştu.  
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ "KARESİ'DE YAĞMUR SUYU SORUNU KALMAYACAK"
Karesi Belediyesi, BASKİ ile birlikte yağmur suyu drenaj hatlarında ve mazgallarda gerçekleştirdiği çalışmalarla ilçe sınırları içerisindeki yağmur suyu sorununu ve sel baskınlarını önleyecek. 1. Sakarya Mahallesi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Yaptığımız çalışmalar neticesinde Karesi'de yağmur suyu sorunu kalmayacak" dedi.  Karesi Belediyesi, Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi ile ortaklaşa yağmur suyu drenaj hatlarında ve mazgallarda gerçekleştirdiği çalışmalarla Karesi İlçe sınırlarında yağmur yağışlarının ardından yaşanan su baskınlarına engel olacak. Karesi Belediyesi ve BASKİ yaptığı protokolün ardından yağmur suyu drenaj hatları ve mazgallar üzerinde çalışmalara başladı. Yoğun yağmur yağışlarının ardından hiçbir sorunun yaşanmaması için kolları sıvadıklarını söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 1. Sakarya Mahallesi'nde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.YAĞMUR SUYU SORUNU KALMAYACAKSabahın erken saatlerinde mahallede yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Yücel Yılmaz, BASKİ ve Karesi Belediyesi'nin ortaklaşa yağmur suyu drenaj hattı ve mazgallarda çalışma başlattığını ifade etti. Başkan Yılmaz, "BASKİ ile yapılan protokole bağlı olarak özellikle yağmurlu havalarda su baskını yaşayan mahallelerimizde çalışmalara ivedilikle başladık. BASKİ ile ortaklaşa başlattığımız çalışmalar neticesinde Karesi İlçesi'nde yağmur suyu sorunu kalmayacak" açıklamasında bulundu.
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ'A HALK GÜNÜNDE 174 ZİYARETÇİ
Her Cuma gerçekleştirilen halk gününde vatandaşları makamında ağırlayan Karesi'nin genç belediye başkanı Yücel Yılmaz, geçtiğimiz Cuma 174 vatandaş ile bir araya geldi, istek, şikayet ve önerilerini dinledi.  Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, her Cuma, Cuma Namazı'nın ardından gerçekleştirilen halk gününde vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü 174 misafir ağırlayan genç belediye başkanı Yücel Yılmaz, vatandaşın gösterdiği yoğun ilgiden memnun olduğunu ifade etti. Ziyaretine gelenleri kapıda karşılayarak tek tek selamlaşan Başkan Yılmaz, vatandaşların fikir, istek ve önerilerinin kendileri için önemli olduğuna vurgu yaparak, "Halkımızın farklı görüşlerinin, biz yerel yöneticilere daha fazla katkı sağlayacağına inanıyorum" açıklamasında bulundu.VATANDAŞ MEMNUNHer hafta Cuma günü gerçekleştirilen halk gününde vatandaştan gelen şikayet ve talepleri dinleyerek tek tek not alan Başkan Yücel Yılmaz, Karesi'yi Karesililerle birlikte yönetmeye devam edeceklerini dile getirdi. Düzenlenen halk günü sayesinde vatandaşlar, sorunlarını Başkan Yılmaz'a birebir ileterek ilgili müdürlük yetkilileriyle çözüme ulaşmak için çalışmaların bir an önce başlatılmasını sağlıyor. Halk Günü uygulamasından memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, sorunlarıyla hassasiyetle ilgilenilmesinden ve çözüme ulaştırılmasından mutluluk duyduklarını söyledi.
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ'IN HALK GÜNÜ
Karesi Belediyesi Başkanı Yücel YILMAZ her Cuma, Cuma namazının ardından vatandaşla buluşuyor 
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ'DAN YERİNDE İNCELEME
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kilit parke taşı döşeme çalışmalarının sürdüğü Toygar Mahallesi 234 Nolu Sokak'ta incelemeler yaptı.  Toygar Mahallesi 234 Nolu Sokak'ta süren çalışmaları yerinde inceleyen Karesi Belediye Yücel Yılmaz, Fen İşleri Müdürü Fatih Doğan'dan bilgiler aldı. Karesi İlçesi'ni yaşanabilir bir yer haline getirmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, "Sokaklarımızı daha modern bir görünüme kavuşturuyoruz. Yapılan çalışmalardan vatandaşlarımızın son derece memnun olması, bizleri de mutlu ediyor" açıklamasında bulundu. KIRSALA DA PARKE DÖŞENDİBugüne kadar 75 bin metrekare taşıt ve yaya yolunun yapımını tamamlayan Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Toygar Mahallesi 234 Nolu Sokak'ta 2 bin metrekare kilit parke döşeme çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan çalışmanın yanı sıra Fen İşleri ekipleri kırsalda Turplu, Ovacık, Beyköy, Köteyli, Yağcılar, Fethiye, Karakol ve Toybelen mahallelerinde de kilit parke taşı döşeme çalışmaları tamamlandı. Çalışmaları yerinde inceleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Karesi Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde vatandaşlarımızdan gelen her türlü talebi değerlendirerek, çözüme ulaştırmaya çalışıyoruz. Karesi'yi, Karesi'de yaşayan vatandaşlarla birlikte yönetmek için bu yola çıktık. Bu nedenle vatandaşlarımızdan gelen her türlü talebi ve öneriyi önemsiyoruz. Yapacağımız hizmetlerde her zaman vatandaşlarımızın görüşlerine başvuracağız, onların taleplerini değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.