Yücel Yılmaz Resmi Web Sitesi
Haberler
Facebook
Twitter
Başkan Yücel YILMAZ "TOYGAR VE SEFAKÖY ÇAMURDAN KURTULUYOR"
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Toygar Mahallesi ve Sefaköy civarında yol yapım çalışmalarını inceledi ve bölge halkına pazar yeri müjdesi verdi. Başkan Yılmaz, bölgede imara açık arsaların olduğunu belirterek ev yapmak isteyenleri yatırıma davet etti.  ÜST YAPI ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibi Toygar Mahallesi ve Sefaköy civarında yapılan kaldırım, tretuvar, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi ve tespit ettiği eksiklerin giderilmesi için başkan yardımcılarına talimat verdi. Toygar Mahallesi Muhtarı Necip Yıldız'ın da eşlik ettiği incelemede Başkan Yılmaz, bölgeye 5700 m2 asfalt, 3000 m2 taş ve 2500 metre bordür döşeneceğini söyledi. Seçim döneminde Toygar Mahallesi'nde vatandaşların sıkıntılarını dinlediklerini belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, muhtar Necip Yıldız'ın da girişimleri ile yol ve ulaşım sorunlarına kalıcı bir çözüm bulmak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Toygar Mahallesi'nin yamaç kısımlarında kaldırım asfalt ve tretuvar işlerinin çok kısa sürede biteceğini belirten Başkan Yücel Yılmaz, "Ayrıca bu bölgeye hareket getirecek bir pazar yeri yapmayı planlıyoruz. Yaklaşık 8 bin nüfusun yararlanacağı bu pazar yerini modern Avrupai pazar modellerinden düşünüyoruz.Tabi bunları yaparkenki süreç içerisinde arz talep dengesini ve belediyenin bütçesini iyi ayarlamak gerekiyor. Stratejik planımıza göre buradaki çalışmaların 2017 yılında bitmiş olmasını hesaplıyoruz" diye konuştu. ARSALARI DEĞERLENDİRİN Toygar Mahallesi'ndeki bir çok arsanın imara açık olması nedeniyle Başkan Yücel Yılmaz, "Ev yapmak isteyen arkadaşların bu bölgedeki arsaları değerlendirmesini istiyoruz" dedi.
"BAŞKAN YÜCEL YILMAZ KARDEŞ ŞEHİRDE İNCELEMEDE"
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Almanya'daki kardeş şehir Schwabisch Hall'de bir dizi temaslarda bulundu. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Almanya'da bir dizi temaslarda bulundu. Schwabisch Hall Belediye Başkanı Hermann Josef Pelgrim tarafından karşılanan Başkan Yılmaz ve beraberindekiler, üretim tesislerini gezerek, bilgiler aldı. İlçede bulunan Mevlana Camisi'nde misafir edilen Başkan Yılmaz, Başkan Pelgrim'e cami yapımına verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.FUARI GEZDİLER Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve beraberindekiler Baden-Württemberg Eyaleti'nde bulunan kardeş şehir Schwabisch Hall'da incelemeler yaptı. Schwabisch Hall Belediye Başkanı Hermann Josef Pelgrim'i ziyaret ederek belediyenin malzeme stok sahasını gezen Başkan Yılmaz, Schwabische Gmünd sınırları içerisinde bulunan fuarı gezdi. Schwabische Gmünd Belediye Başkanı Richard Arnold'dan fuar ile ilgili bilgiler alan Başkan Yılmaz, Almanya ziyaretini ikinci gününde ise kardeş şehir Schwabisch Hall'de 10 yıl önce ibadete açılan DITIB Mevlana Cami'nde Cami Başkanı Aydın Çelik ve vatandaşların konuğu oldu.HOŞGÖRÜ VURGUSU Cami ziyaretinde hazır bulunan Schwabisch Hall Belediye Başkanı Hermann Josef Pelgrim, "Belediye başkanlığı koltuğuna oturduğumda iki konu önceliklerim arasındaydı. Bunlardan biri şehrimize bir cami kazandırmak, diğeri ise bir kardeş şehr bulmaktı. Son 10 yıl içerisinde bu projeleri hayata geçirmeyi başardık" dedi. Caminin yapılışının 10'uncu yıl kutlamalarını önümüzdeki günlerde yapacaklarını da dile getiren Pelgrim, 'hoşgörü' vurgusu da yaparak, "Ormana nasıl bağırılırsa yankı aynı olur" açıklamasında bulundu. Başkan Yılmaz ise Mevlana Camisi'nin yapımına verdiği desteklerden dolayı Başkan Pelgrim'e teşekkür etti.İNCELEMELER YAPTI Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Almanya'daki temaslarda bulunan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, bölgedeki bazı tesisleri de ziyaret etti. İlk olarak Schwabisch Hall Belediyesi'nin 60 bin konutu ısıtacak kapasitedeki elektrik ve sıcak su üretim merkezini inceleyerek yetkililerden bilgi alan heyet, sonrasında ise meyve suyu üretim tesisleri, hayvansal atıklardan biyogaz üreten tesislerini gezdi ve Würth Elektronik fabrikasında incelemeler yaptı. Başkan Yılmaz ve beraberindekiler Balıkesirspor'un 2-0 kazandığı Galatasaray maçını da Almanya'da izledi.
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ'IN KATILDIĞITANITIM KERVANI'NA 50 BİN ZİYARETÇİ
Balıkesir Tanıtım Kervanı'nın son durağı Beşiktaş Meydanı oldu. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın da katıldığı Tanıtım Kervanı'nın son günü birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Tanıtım Kervanı'nı 4 günde yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği öğrenildi. Balıkesir Tanıtım Kervanı'nın son durağı Beşiktaş Meydanı oldu. Geçtiğimiz Pazar gününden bu yana Eminönü, Beyazıt ve Beşiktaş'ta Balıkesir'i tanıtan Tanıtım Kervanı'nı yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti. Tanıtım Kervanı'nın son durağı olan Beşiktaş Meydanı'ndaki etkinliğe Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı da katıldı. Balıkesir'in marka olmuş ürün ve değerlerini tanıtıldığı Tanıtım Kervanı'ndaki standın başına geçen Başkan Yücel Yılmaz, Tanıtım Kervanı'nı ziyaret etmek için Beşiktaş Meydanı'na gelen vatandaşlarla sohbet etti. İstanbul'da 98 bin 765 Balıkesirlinin yaşadığını söyleyen Başkan Yılmaz, hemşeri ruhunu canlandırarak, Balıkesir'in öne çıkan değerlerini Türkiye'ye tanıtmayı amaçladıklarını belirtti.ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER Balıkesir'i tanıtan birbirinden güzel görüntülerin yanı sıra kıspetli iki yağlı pehlivan çim halı üzerinde gösteri güreşi yaptı. Alana toplanan vatandaşlar, güreşi büyük bir ilgiyle takip ederek, cep telefonları ve kameraları ile çekim yaptı. Yöresel halk oyunlarının da büyük alkış aldığı organizasyona 7'den 70'e herkes büyük bir ilgi gösterdi. Gösterilerin ardından vatandaşlar iki yağlı güreşçi ve halk oyunu ekibiyle hatıra fotoğrafları çektirdi. Balıkesir'e gösterilen ilginin heyecanlarını arttırdığını söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, resmi sayılara göre İstanbul'da 98 bin 765 Balıkesirlinin yaşadığını ifade etti.AMAÇ HEMŞERİ RUHUNU CANLANDIRMAK Hemşeri ruhunu canlandırarak, Balıkesir'in öne çıkan değerlerini tüm Türkiye'ye yaymayı amaçladıklarını dile getiren Başkan Yücel Yılmaz, Balıkesir'in tanıtımı sağlayacak olan etkinliklerin bundan sonraki süreçte de artarak devam edeceğini belirtti. Balıkesir'in 20 ilçesinin yöresel ürünlerini ve markalarını tanıtmak için bugün Feshane Tanıtım Günleri'nde buluştuğunu söyleyen Başkan Yılmaz, Pazar gününe kadar sürecek olan Feshane Tanıtım Günleri'ne vatandaşları davet etti.
BAŞKAN Yücel YILMAZ: "VATANDAŞIN SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ"
Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi, Altıeylül Belediyesi ve BASKİ yetkililerinin katılımıyla Kentli Servisi ve Çağrı Merkezi Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 4 kurum arasında koordinasyonun sağlanması ve sorunlara gerçekçi çözümler üretecek adımların atılması gerektiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi, Altıeylül Belediyesi ve Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (BASKİ) katılımıyla Kentli Servisi ve Çağrı Merkezi Koordinasyon Toplantısı, Karesi Belediyesi Başkanı Yücel Yılmaz'ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Karesi Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Hocaoğlu, Yasin Sağay, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Çoban, Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Şinasi Yılmaz, BASKİ Genel Müdür Yardımcısı Harun Turam, BASKİ Abone İşleri Dairesi Başkanı Mehmet İçkin, Karesi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Mürşit Canbulat ve birim müdürleri ile temsilcilerinin katıldığı toplantıda kurumların sık karşılaştığı problemler ve çözüm yolları tartışıldı.VATANDAŞ ADINA TAKİP BASKİ, itfaiye ve zabıta ile ilgili şikâyetlerin Büyükşehir Belediyesi’ni ilgilendirmesine rağmen vatandaşların yüzde 80’inin ilçe belediyelerine başvurduğunu söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Eğer itfaiye, BASKİ, Büyükşehir Zabıta iletişimi bizden kabul ederse, biz sorunu tespit edip, vatandaşı dinleyip teşhisini koyup onun dilekçesini kendimize kabul ederek ilgili birimlere havale edelim. Bu şikâyetleri biz kabul edelim eğer etmezsek çözüm üretmeyen, işi geçiştiren pozisyonuna düşüyoruz. Talep ve sorun ne ile ilgiliyse vatandaş adına biz bunun takipçisi olalım” dedi.‘ELİMİZ GÜÇLENİR’ Amaçlarının hizmeti vatandaşa en hızlı şekilde sunabilmek ve vatandaşa geri bildirim yapmak olduğunu belirten Başkan Yücel Yılmaz, 3 belediyenin Kentli Servisleri’ni etkin bir şekilde kullanarak, işi takip ederek sorunların çözüme ulaştırılabileceğini kaydetti. Yapılan iş ve işlemlerde ‘geri bildirim’in kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, ellerinde bunu başaracak, maliyeti olmayan bir yazılım olduğunu belirterek, “Operasyonda yer alacak arkadaşlarımıza gerekli teknolojik desteği vermemiz gerekiyor. Eğer bunu yaparsak elimiz çok güçlenir” dedi.4 KURUM ARASINDA KOORDİNASYON Çağrı Merkezi’ne ve Kentli Servisi’ne gelen şikayet ve bildirimlerin Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi, Altıeylül Belediyesi ve BASKİ’ye duyurulması için internet sitesinin tercih edilebileceğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Bunun eğitimini tüm Kentli Servisleri’ne ve şikayeti kabul eden insanlara tebliğ edip resmileştirmemiz gerekiyor. Konuyla ilgili gereken yazışmaları yaparak bir an önce çözüme kavuşturalım” dedi. Sistemin kurulmasıyla birlikte 4 kurum arasındaki koordinasyonun büyük ölçüde sağlanmış olacağını belirten Yılmaz, sorunlara gerçekçi çözümler üretecek adımların bir an önce atılması gerektiğine vurgu yaptı.
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ, KEPSUT BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ZEKİ KONUK'U AĞIRLADI.
Kepsut Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Konuk ve meclis üyeleri, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ, “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI
Başkan Yücel Yılmaz’ın mesajı şöyle:     “Değerli hemşerilerim,       Dünya tarihinde kalıcı ve parlak medeniyetler kurmuş, hak ve adalet mücadelesinde tarihte şan ve şeref dolu sayısız nice zaferler kazanmış büyük bir milletin asil evlatları olarak bir 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı daha milletçe idrak etmenin onurunu yaşıyoruz.      Büyük Türk Milleti, dün olduğu gibi bugün de ülkemize göz diken ya da dikecek olan dahili ve harici bedhahları, perişan edecek, onların gayret ve çalışmalarını boşa çıkaracak kudret ve kabiliyete sahiptir.      Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Bayramı'nızı en içten duygularla kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ, 6 EYLÜL ETKİNLİKLERİNE DAVET EDİLDİ
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek 6 Eylül Kurtuluş etkinliklerine davet etti. Ziyarette Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu ve Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Erya da hazır bulundu. Kafaoğlu, üzerinde şadırvan fotoğrafının bulunduğu bir şilti de Başkan Yılmaz'a takdim etti.
Başkan YÜCEL YILMAZ 'BALIKESİR’İ İYİ PLANLARSAK RAHAT EDERİZ’
Eylül ayı meclis toplantısında konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in kadastral durumunda İstanbul’un yüzölçümü kadar kaymanın olduğunu söyleyerek, “Bugüne kadar ezbere yaşamışız. Eğer Balıkesir’i iyi planlarsak herkes rahat eder” dedi.Karesi Belediyesi'nin Eylül ayı olağan meclis toplantısı Karesi AVM'de, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi. 12 gündem maddesi ve gruplardan gelen 6 önergenin görüşüldüğü meclis toplantısında Karesi Belediyesi'nin Ağustos ayı faaliyetleri hakkında sunum yapıldı. Yürütülen faaliyetler ve projeler hakkında bilgiler veren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ruhsat verme işlemlerindeki ön onayı kaldırmayı planladıklarını kaydetti. Vatandaşın günlerce ruhsat peşinde koşmayacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Sistemi modern ve takip edilebilir hale getireceğiz” dedi. Şehrin genelinde zemin etüdünün yapılmadığını, bu nedenle kadastral durumda İstanbul’un yüzölçümü kadar kaymaların olduğunu belirten Yılmaz, “Bu zamana kadar ezbere yaşamışız. Eğer Balıkesir’i iyi planlarsak herkes rahat eder” dedi. İLK SENEDE MARKA OLDU Kurtdereli Komisyon Başkanı Mesut Akbıyık, 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Kurtdereli Güreşleri’ni ve yapılan çalışmaları değerlendirdi. Kurtdereli Güreşleri’ni 3 yıl içerisinde marka haline getirmeyi planlayarak yola çıktıklarını kaydeden Akbıyık, “Bir yılda güreşleri marka haline getirmeyi başardık” dedi. Önümüzdeki yıl Kurtdereli Güreşleri’ni 15 ve 16 Ağustos’ta olmak üzere 2 gün düzenleyeceklerini, sonraki yıllarda da bu geleneği bozmayacaklarını ifade eden Akbıyık, 10 bin kişinin katıldığı Kurtdereli Güreşleri’nin Kırkpınar’dan daha iyi yapıldığını belirtti. Akbıyık’ın konuşmasının ardından Kurtdereli Güreşleri’nden kısa bir film ile güreşler için hazırlanan çizgi film izletildi. Ardından da Özel Kalem Müdürü Hazal Fındık, birimlerin Ağustos ayında yaptığı çalışmalarla ilgili meclise sunum yaptı. ‘PROJE ÜSTÜNLÜĞÜMÜZ OLACAK’ Hayata geçirilecek olan Avrupa Birliği projeleriyle Karesi’yi kalkındıracaklarını belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Avrupa Birliği Ajansı’nda iki Balıkesirli bulunduğu için hemşeri avantajımız var. Bu nedenle Karesi olarak proje üstünlüğümüz olacaktır” açıklamasında bulundu. Şehir merkezindeki vatandaşların su sebili çeşmesi talepleri olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi bu çalışmaların köylere yönlendirilmesini istedi. Bu nedenle ilk projemizi Kurtdere’de yaptık. Kurtdere’deki 12 çeşmenin büyük bir çoğunluğu hayırseverler aracılığıyla yapıldı. Bunu yaymak istiyoruz” dedi. KÖYLERE 1 MİLYON DOLARLIK YATIRIM Balıkesir’in 1/100.000’lik imar planının tamamlandığını ancak itiraz süresinin sürdüğünü söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, planın tamamlanmasının ardından her köye 1 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını dile getirdi. Köyler için özel parke taşı baktıklarını ifade eden Yılmaz, “Evler için de tek tip proje belirleyeceğiz. Mimarlar bunun üzerinde çalışıyor ancak önce 1/100.000’lik imar planının çıkması gerekiyor. Bu ortalama 1,5 yılı alacak bir proje. Şuanda köylerin asli ihtiyaçlarını gideriyoruz” dedi. ‘EZBERE YAŞAMIŞIZ’ Geri dönüşüm konusunda vatandaşları bilgilendirmek için çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Yücel Yılmaz, “Daha önce iki mahalleden 200 kilogram geri dönüşüm malzemesi toplanırken, şimdi iki tona kadar çıktık. Belediyemizdeki tüm birimlerin, evlerin içine kadar girerek vatandaşları bu konuda bilinçlendirmesini amaçlıyoruz” dedi. Balıkesir’in kadastral durumunda önemli ölçüde hataların olduğunu söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, Balıkesir’in bu zamana kadar zemin etüdünün yapılmadığını belirterek, “Yalnızca inşaatın yapılacağı alanlarda zemin etüdü yapılmış. Bu nedenle de kadastral durumunda İstanbul’un yüzölçümü kadar kayma yaşanmış. Bu zamana kadar ezbere yaşamışız. Şehirde 10 yılların problemi var. Eğer Balıkesir’i iyi planlarsak herkes rahat eder” dedi. Sunum ve Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından da 12 gündem maddesi ve gruplardan gelen 6 önerge görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.