Yücel Yılmaz Resmi Web Sitesi
Haberler
Facebook
Twitter
HAYVANSEVERLERDEN BAŞKAN YÜCEL YILMAZ'A TEŞEKKÜR
Balıkesir Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Belkıs Biçer ve yönetimi, sokak hayvanlarının su ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak için ilçede 5 noktaya kurulan Pugedonlar nedeniyle Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a teşekkür plaketi verdi.  Balıkesir Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Belkıs Biçer ve yönetimi, Pugedon adı verilen 'Sokak Hayvanlarını Doyurma Geri Dönüşüm Kutusu' ile hem sokak hayvanlarının beslenmesine, hem de geri dönüşüme katkı sağlayan Başkan Yücel Yılmaz'a teşekkür ederek, plaket takdim etti. Karesi Belediyesi'nin bu projesinin tüm belediyelere örnek olması gerektiğini söyleyen Belkıs Biçer, sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşadığı Bahçelievler, 52 Evler ve Kuvayi Milliye mahallelerine de yerleştirilmesini talep etti. Sokak hayvanları için yeni bir proje hazırladıklarını ifade eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bölgede yaşayan başıboş köpeklerin doğal ortamlarında yaşamaları için kırsal kesimlerdeki gönüllü vatandaşlara belirli bir miktar bakım ücreti karşılığında teslim edileceğini söyledi. DOĞAL ORTAMLARINDA YAŞAYACAKLARBalıkesir'de ana cadde ve sokaklarda yaşayan köpeklerin kırsal bölgelerde, doğal ortamlarında yaşamaları için proje hazırladıklarını ifade eden Başkan Yücel Yılmaz, "Sokak hayvanlarının gıda ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanmak suretiyle yaşatılmasını istiyoruz. Şehirde yaşayan köpekleri, kırsal kesimdeki vatandaşlarımıza belirli bir ücret vererek zimmetlemek istiyoruz. Bu hayvanların doğal ortamlarında yaşamalarını istiyoruz" dedi. Başkan Yılmaz, belediye meclisinde karar alınıp böyle bir projenin startını yakın süre içinde verebileceklerini söyledi.
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ'IN"BALIKESİR OKUYOR PROJESİNE KATILIMI"
İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nce hazırlanan "Balıkesir Okuyor" projesi, Karesi ve Kepsut Belediyelerinin destekleri ile hayat buluyor. Karesi Belediyesi, projeye çok sayıda kitap desteği verdi.  Vali Mustafa Yaman, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve protokolün katılımı ile Kepsut 125. Yatılı Bölge Ortaokulu'nda inşa edilen dünyanın ilk ahşap müzik atölyesinde bir program düzenlendi. Öğrencilerden oluşan 'Hayatın Ritmini Yakala' ritim grubu tarafından protokole müzik dinletisi yapıldı. Ardından Vali Mustafa Yaman, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul tarafından öğrencilere kitap hediye edildi. Vali Yaman, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul'a ve projeye destek veren bazı öğretmenlere plaket verdi.
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ, "YATIRIMCININ YANINDAYIZ"
Dört Yıldır Kızılay Caddesi üzerinde hizmet veren "By Biscotti Coffee Patisserie" Bandırma caddesinde yeni yerine taşındı. By Biscotti'nin açılısını yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "İlçemize modern işletmelerin kazandırılmasından mutlu oluyoruz" dedi.  52 Evler Mahallesi Bandırma Caddesi üzerinde işkadını Tuğba Özen tarafından açılan "By Biscotti Coffee Patisserie" adlı pastanenin açılış kurdelesini; Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur ve Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler kesti. Çok sayıda iş dünyasının tanıdık simalarının katıldığı açılışta By Biscotti'nin içini gezen Başkan Yılmaz, pastanenin son derece şık ve temiz olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Dualarla kapıları hizmete açılan By Biscotti'de özel tasarım butik pastalar, lavazza kahvelerinin çeşitlerine kadar bir çok ürünü bulmak mümkün. Karesi İlçesi'ne yakışır bir mekan olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten By Biscotti'nin sahibi Tuğba Özen, "Sekiz kişilik profesyonel personelimizle düğün, nişan ve özel günlere özel butik pastalarımızı yapmaya devam ediyoruz. Ayrıca hafta içi ve hafta sonları sabah kahvaltısı da veriyoruz" dedi.  
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ'DAN "2023 İÇİN ÜÇ ALTIN KURAL"
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kupa töreni için gittiği Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu'nda, Yeni Türkiye'nin başarılı olabilmesi için öğrencilere büyük görev düştüğünü söyledi. 'Evrilmeyen devrilir' diyen Başkan Yılmaz, "sağlığınıza çok dikkat edeceksiniz, teknolojiyi çok iyi takip edeceksiniz, öğrenmeyi öğreneceksiniz" dedi.  Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası'nda 180 takım arasında 'Yıldız' ve 'Gençler' kategorisinde dereceye giren Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu'nun 20 öğrencisine hediye ve kupalarını verdi. Başkan Yücel Yılmaz, okulların ihtiyaçlarını tespit etmek için başlattığı ziyaretlerine devam ediyor. Ziyaretler kapsamında Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu'na giden Başkan Yücel Yılmaz ve ekibi okul bahçesinde öğrenciler ile bir araya gelip başarılı öğrencilere ödüllerini verdi, öğrencilere daha iyi bir gelecek için tüyolar verdi.YORULMADAN DİNLENİLEMEZ  Okulun bahçesinde düzenlenen ödül törenin de öğrencilere 'Sizler yeni Türkiye'nin temsilcilerisiniz' diye hitap eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Hedefimiz 2023. Sizleri, çeşitli alanlarda başarılı kendine güvenen, bilimi fenle birleştirmiş, sosyal hayatında başarılı, dünyanın her yerine ihracat yapan fabrikaların başındaki gençler olarak görüyoruz. Türkiye köklü geçmişi olan bir ülke. Baktığımız zaman Osmanlı Devleti dünyanın her yerine gençlerini göndermiş ve onların içerisinde kendi medeniyetine temsil ettiği değerleri yaşatmış. Bugün Balkanlara gittiğinizde bu değerleri her yerde görüyorsunuz. Biz 2023 Türkiye'sinde sizlerin bunun öncüsü olacağınızı düşünüyoruz. Burada en önemli kültürel faaliyetlerimiz sporla başlıyor. Mahalle liglerimiz bunun bir başlangıcı. Sadece bir müsabaka gibi görünen bu mahalle ligleri rekabetle daha kaliteli hale geliyor. Yorulmadan dinlenilemez. Önce dinlemek için yorulmanız gerekiyor. Beden hareket ettiği zaman beyinde çalışır. Spor yapmak bu yüzden önemldir" dedi."EVRİLMEYEN DEVRİLİR"Başkan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: "Evrilmeyen devrilir' diye bir söz var yani sizler kendinizi geliştiriniz. Çağınızın en önemli üç tane meziyeti var; birincisi sağlığınıza çok dikkat edeceksiniz. İkincisi teknolojiyi çok iyi takip edeceksiniz, üçüncüsü ise öğrenmeyi öğreneceksiniz. Bilgi o kadar çok hızlı değişiyor ki size en çok lazım olan, bilgiyi nerede bulacağınız. Evrensel normlarda kendinizi sürekli yenilemeniz gerekiyor. Rekabet ve kaygı insanı her zaman diri tutar. Mahalle ligleri bunun bir başlangıcı. Önümüzdeki seneden itibaren maçlar daha heyecanlı olacak. Okullarda farklı kulüplerin etkinlikleri olacak. Yeni Türkiye size bunları hazırlıyor. Yeni Türkiye'nin gerçekten başarılı olabilmesi için sizlere çok görev düşüyor. "
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ, HALK GÜNÜNDE VATANDAŞLARI AĞIRLADI
Halk gününde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşları makamında ağırlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Birlikte yönetim modeliyle Karesi'nin yeni Türkiye yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Üreten, genç bir Karesi için katılımcı yönetim anlayışını benimsiyoruz" dedi. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yoğun çalışma temposuna rağmen vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla Halk Günü'nde buluşuyor. Birlikte yönetim modeliyle Karesi'nin yeni Türkiye yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğini söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, "Üreten, genç bir Karesi için saf ve katılımcı bir yönetim anlayışımız var. Halk günlerimiz de bunun en önemli göstergesi. Vatandaşlarımız özgürce, demokratik bir biçimde düşüncelerini bizimle paylaşıyor. Halkımızın bu görüşlerinin yerel yöneticiler olarak bizlere daha fazla katkı sağlayacağına inanıyoruz" açıklamasında bulundu.KAPIMIZ HERKESE AÇIKVatandaşların yanı sıra Balıkesir Bedensel Engelliler Derneği, Türk Eğitim Vakfı, Balıkesir Halk Müziği Derneği, 10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü, TEMA Vakfı; Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın konuğu oldu. Misafirlerini kapıda karşılayan Başkan Yılmaz, halka hizmet için göreve geldiklerini söyleyerek, "Bizler gücümüzü milletten aldık. Herkese açık olan bu kapıdan içeriye giren herkes bizim için eşittir" dedi. Başkan Yılmaz, sivil toplum kuruluşları ile vatandaşların talep ve önerilerini dinleyerek, tek tek notunu aldı.BAŞKANDAN MOTORCULARA DESTEKEkibiyle birlikte Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ı ziyaret eden 10Riders Balıkesir Motosiklet Spor Kulübü Başkanı Özgür Candar, 10Riders Balıkesir Motosiklet Spor Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yurt içi ve yurtdışından binlerce motosiklet tutkununun katıldığı ve 6-7-8-9 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Balıkesir Motosiklet Festivali'nin 6'ncısını bu yıl Karesi İlçesi sınırlarında bulunan Kocaavşar Mahallesi'nde yapmak istediklerini söyledi ve Başkan Yılmaz'dan organizasyon için destek istedi.KARESİ MOTOFESTKocaavşar'ın ufak dokunuşlarla festivale hazır hale getirilebileceğini belirten Kulüp Başkanı Özgür Candar, "Uluslararası Balıkesir Motosiklet Festivali'nin amacı Balıkesir'i tanıtmaktır. Bu nedenle festivalimizi, her yıl Balıkesir'in farklı bir ilçesinde gerçekleştirmeye, o bölgenin güzelliklerini, kültürünü motosiklet tutkunlarına göstermeye çalışıyoruz. Aylar öncesinden duyuruları ve tanıtımı başlayan festivalimiz sayesinde, sayısı milyonları geçen bir camia Balıkesir'den bahsediyor. Bu yıl düzenleyeceğimiz festivale 4 bin kişinin katılımını bekliyoruz" dedi. Başkan Yılmaz, Motosiklet Kulübü'nün ardından TEMA Vakfı'nı ağırladı. TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilcisi Korhan Yakut, Başkan Yılmaz'a TEMA rozeti taktı.
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ'IN MİNİK ZİYARETÇİLERİ
Naciye Kabakçı Anaokulu'nun minik öğrencileri, Demokrasi ve İnsan Hakları Haftası nedeniyle Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ı ziyaret etti. Başkan Yılmaz, "Fatih Sultan Mehmet'in 1463 yılında Bosna'yı fethettikten sonra yayımladığı Ahidname, bugünkü insan haklarının temelini oluşturmaktadır" dedi.  Naciye Kabakçı Anaokulu öğrencileri, Demokrasi ve İnsan Hakları Haftası nedeniyle Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. 30 minik ziyaretçisine Karesi Yıldızı rozeti takan Başkan Yücel Yılmaz, "Fatih Sultan Mehmet'in 1463 yılında Bosna'yı fethettikten sonra yayımladığı Ahidname, bugünkü insan haklarının temelini oluşturmaktadır. Fatih Sultan Mehmet'in Ahidnamesi yaklaşık 550 yıl önce ecdadımızın din ve vicdan hürriyeti konusunda ne kadar toleranslı ve hassas olduğunun göstergesidir. Bu belge, ecdadımızın 550 yıl evvelki bugünkü insanlığın bile hala ulaşamadı insan hakları, din ve vicdan hürriyeti konularında ne kadar ileri mesafe aldıklarını da en büyük delilidir" dedi. MİNİKLER ŞARKILAR SÖYLEDİMinik öğrenciler kendileri ile tek tek tek tanışarak, hediye veren Başkan Yücel Yılmaz'ı okullarına da davet etti. 30 çocuğu makamda ağırlayan Başkan Yılmaz, ayrıca miniklerin kendisi için söyledikleri şarkıları dinledi ve sorularını cevaplandırdı. Minik öğrencilerden çevreye ve insanlara saygı duymasını isteyen Başkan Yılmaz, insan hakları beyannamesinin temelini Fatih Sultan Mehmet'in Bosna'yı fethettiği 1463 yılında yayınladığı Ahidname'nin oluşturduğunu ifade ederek, "Ahidname, ilk İnsan Hakları Beyannamesi'nden önce yazıldı. Fatih Sultan Mehmet’in Bosna'daki farklı din mensuplarına özgürlük bahşeden fermanı, tarihteki ilk insan hakları belgesi olarak kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nden yaklaşık 480 yıl önce, Azınlık Sözleşmesi'nden ise yaklaşık 500 yıl önce yayımlanması itibarıyla da büyük önem taşıyor" dedi.  
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ: SİZLERİN FİKİRLERİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Anneler Derneği, Muharip Gaziler Derneği ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Sizin fikirleriniz bizim için değerli" dedi. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, eşi Mehtap Yılmaz, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un eşi Nurgül Uğur, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı ile birlikte Türk Anneler Derneği, Muharip Gaziler Derneği ile Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu. Karesi'ye hizmet etmek için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, "Hizmetlerimizi yaparken sivil toplum kuruluşları, odalar ve derneklerle görüş alışverişinde bulunacağız. Sizin fikirleriniz bizim için değerli" dedi. TEŞEKKÜR ETTİBaşkan Yücel Yılmaz'ı ağırlayan Türk Anneler Derneği Başkanı Zekiye Seferbey, mağdur olan vatandaşların sıkıntılarını gidermek amacıyla çalıştıklarını söyledi. Çocuklara anne şefkatini ve koruyuculuğunu hissettirmeye çalıştıklarını dile getiren Zekiye Seferbey, "Karesi Belediyesi, baştan beri çocuklar konusunda derneğimize çok yardımcı oldu. Başkanımız eğitimci olduğu ve çocuklarla uğraştığı için bizi anlıyor" açıklamasında bulundu. Başkan Yılmaz'ın eşi Mehtap Yılmaz ve Nurgül Uğur da derneğin faaliyetlerine katkı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti. ODA VE DERNEK ZİYARETİBaşkan Yılmaz, Anneler Derneği'nin ardından Muharip Gaziler Derneği'ni ziyaret ederek Şube Başkanı Ali Hulusi Karakuz ve yönetimi ile bir araya geldi. Muharip Gaziler Derneği Başkanı Karakuz ve yönetimin taleplerini dinleyen Başkan Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra da Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti, Terziler Odası Başkanı Kazım Avcu, Umumi Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı İsmail Pala'nın konuğu oldu.
BAŞKAN YÜCEL YILMAZ, "DEĞİŞEN TÜRKİYE, GELİŞEN KARESİ"
Yeni Türkiye'nin hedefleri ve vizyonu doğrultusunda hızla ilerleyen Balıkesir Karesi Belediyesi, Karesi İlçesi'ndeki muhtarları Bosna Hersek'e götürdü. Muhtarlar, 4 günlük ziyaret kapsamında 2. Dünya Savaşı ve Osmanlı tarihinin izlerini sürdü.  Karesi Belediyesi, muhtarların değişen ve gelişen Türkiye vizyonuna uyum sağlaması amacıyla bir takım çalışmalar yapıyor. İlk olarak muhtarları Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'ne götüren, insansız robotlarla üretim yapan ve son teknolojilerin kullanıldığı üretim tesislerinde inceleme yapma fırsatı sağlayan Karesi Belediyesi şimdi de Karesi İlçesi'ndeki muhtarlar için Bosna-Hersek'e gezi düzenledi. Muhtarlar, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte 4 gün boyunca 2. Dünya Savaşı'nın izlerini sürdü. MUHTARLAR YURTDIŞINA ÇIKTI Karesi Belediyesi, devlet ile millet arasında köprü vazifesi gören muhtarların vizyonunu geliştirmek için çalışıyor. Bu kapsamda ilk olarak muhtarları Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'ne götüren belediye, şimdi de Karesi İlçesi'ndeki mahalle muhtarlar için Bosna Hersek'e gezi düzenledi. Çoğu muhtarın ilk kez yurtdışına çıktığı Bosna ziyaretine Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve birim müdürleri de katıldı. 4 gün süren kültür gezisi kapsamında heyet, Saraybosna Baş Çarşı'daki Osmanlı eserlerini, Türk şehitliği ve merhum Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç'in mezarını, herkesin Türkçe konuştuğu Osmanlı Köyü Potiçel'i ziyaret etti. GELECEĞE HEYECANLA BAKAN KARESİ Geleceğe heyecanla bakan, sürekli değişen ve gelişen, kimlikli ve marka şehir yaratmak için çalıştıklarını dile getiren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Bizler de Karesi Belediyesi olarak yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda hızla ilerliyoruz. Muhtarlarımızın yurtdışı bilgi ve tecrübelerini arttırmak amacıyla Bosna Hersek'e kültürel gezi düzenledi" dedi. Bosna ziyaretinin kendileri için önemli ve anlamlı olduklarını kaydeden muhtarlar, "Yaşanan acıları yerinde gördük, tecrübe ettik. Osmanlı tarihimizi görme fırsatına sahip olduk" diyerek duygularını dile getirdi.