Yücel Yılmaz Resmi Web Sitesi
Haberler
Facebook
Twitter
Türkiye’nin koronavirüs mücadelesini anlattı
Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı tarafından koronavirüs gündemiyle gerçekleştirilen video konferansta Sağlıklı Kentler Birliği adına Türkiye’yi temsilen konuştu, alınan önlemleri ve Türkiye’nin virüsle mücadelesini anlattı.Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı tarafından koronavirüs ile ilgili süreçlerin ele alındığı, uluslararası işbirliği ve deneyim paylaşımlarının yapıldığı video konferansa, Sağlıklı Kentler Birliği adına Türkiye’yi temsilen katıldı.COVİD-19 ÖNLEMLERİNİ ANLATTIİspanya Sağlık Bakanı başta olmak üzere çok sayıda ülkenin bakan yardımcılarının, yerel yöneticilerinin ve Dünya Sağlık Örgütü Koordinatörü’nün katıldığı video konferansta; Türkiye’de COVİD-19 ile ilgili yaşanan gelişmeleri aktaran Başkan Yücel Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin virüs ile mücadelesini ve aldığı önlemleri anlattı.PANDEMİ VE KÜRESEL İŞBİRLİĞİ VURGUSUBir pandeminin uluslararası bir işbirliği gerektirdiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, tüm dünyanın işbirliği yaparak ve ortak bir duruş sergileyerek bu pandeminin üstesinden gelebileceğine inandığını söyledi.
‘Herkes Müsterih Olsun’
Vali Ersin Yazıcı ile birlikte oda, borsa, kooperatif ve birlik başkanlarıyla video konferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in üretmeye devam etmesi için gereken her türlü tedbiri aldıklarını ifade ederek “Herkes müsterih olsun.” dedi.Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; Vali Ersin Yazıcı, oda, borsa, kooperatif ve birlik başkanları ile koronavirüs gündemiyle video konferans aracılığıyla görüşme gerçekleştirdi. Balıkesir'in birbirine yeterek, bu süreci güçlü bir şekilde atlatmasını istediklerini ve bunun için gayret ettiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, talep, öneri ve beklentileri dinledi, not aldı. Vali Ersin Yazıcı ise şehir olarak bu süreçte alınması gereken tüm tedbirleri aldıklarını ifade etti.BAŞKANLARLA SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ20 ilçe belediye başkanıyla koordinasyon halinde 200'den fazla ekiple şehrin her noktasında dezenfekte çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Yücel Yılmaz “Ekonomi çarklarının çalışması için alabileceğimiz tedbirleri sizlerle birlikte değerlendirmek istiyoruz.” dedi.Yılmaz, devletin verdiği kararlar doğrultusunda Balıkesir'de gereken her türlü tedbirlerin alındığını da sözlerine ekledi.  “Herkes müsterih olsun” diyen Başkan Yücel Yılmaz “Üreticilerimiz üretiyor, üretmeye de devam etmeli. Türkiye için önemli bir şehiriz. Gıda ve tarım sektörlerinin aynı şekilde çalışmalarına devam etmesi gerekiyor.  Bu noktada herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemek bizim şehrimize düşen görevlerden bir tanesi." açıklamasında bulundu.“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”Tüm Türkiye'de olduğu gibi Balıkesir’de de gereken her türlü tedbiri aldıklarını ifade eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı “Sizlerin desteklerini her daim gördük ve devam etmesini istiyoruz. Özellikle Evde Kal kampanyasına verdiğiniz desteği çok önemsiyorum. Bizim bir kaç hafta daha izolasyonu sağlamamız lazım. Hastanelerimiz dünya ortalamasının üzerinde. Ancak vaka sayısını mümkün olan en alt seviyede tutmamız lazım. Bunun için şehir olarak üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz.” dedi.
Başkan Yılmaz, Bakan Kurum ve başkanlar ile telekonferans yaptı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 20 ilçe belediye başkanı ile birlikte telekonferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Yılmaz, Koronavirüs ile; sağlık, sosyal ve ekonomik olmak üzere üç açıdan mücadele ettiklerini söyledi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ekibiyle, Koronavirüs (Covid-19) gündemiyle ilçe belediye başkanlarıyla beraber telekonferans sistemi aracılığıyla toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katılarak belediye başkanlarının yaptığı çalışmaları dinledi ve taleplerini not aldı. MÜCADELE ÜÇ AÇIDAN ELE ALINIYORCovid-19 virüs hastalığı başladığı günden bu yana birlik ve beraberlik içerisinde tüm ilçe belediye başkanlarıyla mücadele ettiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, ilçe belediyelerinin üzerine düşen görevi yerine getirdiğini, bunu da vatandaşın görüp takdir ettiğini söyledi. Koronavirüs ile mücadeleyi üç açıdan ele aldıklarını belirten Başkan Yılmaz, "Birinci önceliğimiz sağlık açısından yaptıklarımız ve yapacaklarımız, ikincisi sosyal olarak hayatın içerisinde yaşanan problemlere birinci derece müdahale edilmesi, üçüncüsü ise bu işlerin ekonomik kısmıdır" dedi. BALIKESİR KENETLENDİÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile konuşan Başkan Yılmaz, "Valimizle, kaymakamlarımızla, 20 ilçe belediye başkanımızla; kurumlarımızı da dahil ederek bütün sorunların üstesinden gelemeye çalışıyoruz. Sosyal infial yaratacak her türlü konuyu titizlikle  ele alıp uygulamaya geçiyoruz.  Yaklaşık 120 dezenfeksiyon ekibimiz var. Bu ekiplerimiz şehrin her tarafını düzenli olarak dezenfekte ediyor. Talep geldiği takdirde ekiplerimiz vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz vatandaşımızın yanındayız. Hep birlikte zor günlerin üstesinden geleceğimize inancımız tam" dedi. HER TÜRLÜ DESTEĞİ DE SAĞLAMAYA HAZIRIZBalıkesir'de Koronavirüs ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak için telekonferansa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye genelinde tüm  belediye başkanlarının Koronavirüs ile ilgili son derece ciddi tedbirleri aldığını ve yaklaşık iki haftalık süreçte etkin bir şekilde çalışmalar yürütülürse ondan sonraki zamanda daha da az etkileneceklerini söyledi. Belediyelerin kaynak ve hizmet noktasında yapılması gereken ne varsa bakanlık olarak destek verdiklerini vurgulayan Bakan Kurum "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları çerçevesinde bu güne kadar gelmiş olduğumuz çalışmaları daha da etkin bir şekilde yapıyoruz. Projelerimize, yatırımlarımıza devam etmemiz gerekiyor. Koronavirüs ile ilgili tedbirleri almak iş yapmamak anlamına gelmiyor. Sonuçta ülkenin üretmesi, istihdam yaratmamız gerekiyor, bu noktada da belediyelerimizle ortak çalışmamız lazım. Biz güçlü bir ülkeyiz, güçlü bir devletiz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, ilçe belediyelerimizin yanındayız ve yapılması gereken her türlü desteği de sağlamaya hazırız" dedi.
65 yaş üstü otobüs kullanımı yüzde 50 düştü
Koronavirüsünün etkilerini azaltmak için başlatılan #evdekal sloganı sayesinde salgın hastalık açısından risk grubunda bulunan, Balıkesir'de yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlar uyarılara riayet ediyor.  Mart ayının ilk haftasında 123 bin 488 vatandaş toplu taşıma araçlarını kullanırken üçüncü haftasında ise bu oran 29 bin 752'a kadar düştü.  Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan, 170'den fazla ülkeye yayılan koronavirüsün etkilerini azaltmak için başlatılan #evdekal sloganına Balıkesirliler riayet ediyor. Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş.'den alınan verilere göre Balıkesir il genelinde 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma kullanım oranın yüzde 50 düşüş yaşadı. Mart ayının ilk haftasında 65 yaş üstü 123 bin 488 vatandaş toplu taşıma araçlarını kullanırken üçüncü haftasında ise bu rakam 29 bin 752'a düştü. Yaşlı vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanım oranlarının analizlere göre düştüğü bilgisini veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz "Salgın hastalık açısından risk grubunda bulunan yaşlılarımız korunmak için lütfen evlerinde kalsın, toplu alanlardan uzak dursun. Biz belediye olarak şehrin her noktasında dezenfekte çalışmalarını sürekli olarak yaparken vatandaşlarımızın da Sağlık Bakanlığı'mızın açıkladığı kurallara uymalarını istiyoruz. Bu konuda hassas davranan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum " dedi.
"Aynı Azim, Aynı Kararlılık"
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Yılmaz'ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi nedeniyle yayımlamış olduğu mesajı şöyledir:"Şanlı tarihi kahramanlıklarla dolu aziz milletimizin; vatanına, bayrağına ve bağımsızlığına düşkünlüğünün timsali olan Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz.Milletimizin ağır şartlar altında, imkansızlıklara rağmen büyük bir mücadele örneği sergileyerek kazandığı Çanakkale Zaferi; milli ve manevi değerlerimize olan bağlılığımızın dünyaya ilanıdır.Bugün, huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu topraklarda bizlere düşen birlik ve beraberliğimizi korumak, vatanımıza ve bağımsızlığımıza o günkü azim ve kararlılıkla sahip çıkmaktır.Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize vatan yapan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.Mekânları cennet olsun."
Büyükşehir'den Haşere ile Mücadeleye Dev Destek
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, haşere ile mücadele için 20 ilçe belediyesine; 50 adet araç, 34 adet pulverizatörlü ULV, 6 adet mist blower, 20 adet kanal sisleme cihazı ve biyosidal ürün dağıttı. Başkan Yılmaz, bu yıl haşere ile mücadele konusunda ortak hareket ederek daha verimli sonuçlar alacaklarını söyledi.Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, haşere ile mücadeleyi 20 ilçe belediyesi ile koordineli bir şekilde yürütmeye devam ediyor. Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir AK Parti Milletvekili Adil Çelik, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, MHP İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ilgili personelin katılımı ile gerçekleşen törende ekipmanlar ve araçlar teslim edildi.12 AY MÜCADELE EDİLİYORHaşere ile mücadele, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde 20 ilçe belediye başkanlığı ile koordineli şekilde, 72 bin 900 hektar alanda yürütülüyor. Temiz bir çevre, sağlıklı bir toplum anlayışı ve vatandaşların yaz sezonunu huzurlu geçirmesi amacıyla kış sezonu boyunca kaynak tarama ve ergin sivrisineklerin konakladığı kanalizasyon hatlarında yapılan sıcak sislemeler, tespit edilen diğer kaynakların pasifize edilmesi ve hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte larva mücadelesi önemli bir hassasiyet ve özveriyle sürdürülüyor.WHO'NUN İNSEKTİSİTLERİ KULLANILIYORSivrisinek üreme kaynakları olan; durgun sular, fosseptikler, rogarlar, inşaat bodrum suları, dere yatakları, bataklıklar, sazlık alanlar ve süs havuzlarının insan ve çevre sağlığı açısından güvenli olan doğal larvasitlerle ilaçlanmasının yanında karasineklerin üreme ve konaklama noktaları olan gübrelikler, çöp konteynırları ve çöp depolama alanlarında yıl boyunca  rutin program kapsamında mücadele gerçekleştiriliyor. Haşere mücadele faaliyetlerinin etkin, sağlıklı ve bilinçli bir şekilde yapılması amacıyla Dünya Sağlık Örgütünün (World Health Organization-WHO) önerdiği ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılan insektisitler kullanılıyor.PERSONEL EĞİTİMDEN GEÇTİBalıkesir Büyükşehir Belediyes ile ilçe belediyeleri arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ilçe belediyelerine; araç, ekipman ve biyosidal ürün desteği verilerek çalışmaların daha etkin ve yerinde hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması amaçlanıyor. Bu kapsamda 50 adet araç, 34 adet pulverizatörlü ULV, 6 adet mist blower, 20 adet kanal sisleme cihazı dağıtımı yapıldı. Haşere ile mücadelede görev alacak ilçe belediyelerinin teknik personeli Sağlık Bakanlığınca düzenlenen 'Haşere İle Mücadele Mesul Müdürlük Eğitimi'ne katıldı. Uygulayıcı personel ise Halk Sağlığı tarafından verilen uygulamalı eğitimlere katılım sağladı.BAŞKAN YILMAZ: LARVA YERLERİ TESPİT EDİLDİ2019 Nisan ayından itibaren hep beraber Balıkesir’i nasıl kalkındıracakları düşüncesiyle yola çıktıklarını vurgulayan Başkan Yılmaz "İnsanımıza daha huzurlu ortamlar nasıl sağlarız, bunları ilçe belediye başkanlarımız, ilçe belediye başkan yardımcılarımız ve idarecilerimizle beraber tartışıyoruz, konuşuyoruz. İnşallah bu sene sinekle, haşereyle mücadele vereceğiz, beraber hareket edeceğiz. 2015 yılında tüm şehri kapsayan haşereyle mücadele operasyonu başladı. Larva yerleri tespit edildi. Tek sıkıntı ilçe belediyelerinin burada devre dışı kalması oldu. Yani bir profesyonel ekip sahaya çıkıp Balıkesir merkezden yönetilen bir sistemle her yeri ilaçlıyordu. Bunun maliyeti de yüksek yerel yöneticilerin olaylara müdahalesi az olduğundan dolayı da gerçek sorunları çözmede belirli noktalarda geç kalınıyordu." dedi.PERSONELE PROFESYONEL EĞİTİMHaşere sorununu ilçe belediyelerinin çalışanlarıyla çözdüklerini ifade eden Başkan Yılmaz "Büyükşehir Belediyesi; araç, ilaç ve burada kullanılacak ekipmanı sağlarken ilçe belediye başkanlarımız da operasyonel yönetimi kendi personeliyle sağlayacak. Bunun için tabii ki eğitim gerekiyor. İlaçlanacak bölgelerle ilgili bir bilgi birikimi gerekiyor. Bunlar önceden tespit edilmiş, burada çalışacak bütün arkadaşlara; larvayla nasıl mücadele edilir, uçkun haline dönüştükten sonra bunlara nasıl müdahale edilir, karışımlar nasıl yapılır eğitimleri veriliyor." dedi."MAKİNELERDE SAYAÇ SİSTEMİ VAR"Araçların hepsinde araç takip sistemi olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz "Makinelerimizin üzerinde de ilaç atılıp atılmadığını ölçen sayaç var. İlaçlama haricinde o araçların üzerindeki ilaçlama makineleri portatif olduğundan dolayı belediye başkanlarımızın inisiyatifinde o araçlar belediyelerin farklı işlerine de hizmet edilmiş şekilde Büyükşehir Belediyesi tarafından veriliyor. İnşallah, mücadeleyi doğru bir şekilde yapar, yaptığımız hatalardan ders alırız ve bir sonraki sene önleyici tedbirlerimizi daha güzel yaparız. Bu süreç içerisinde tecrübelerimizi birbirine katarak insanlarımızın daha huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlarız." dedi.HİZMETTE SİYASİ AYRIM YOKVerilen tüm araçların ve ilaçların Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğunu söyleyen AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik "Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelere ilaçların atılacağı alanlarına kadar her şeyi ilçe belediyelerine verdi. Bunu yaparken de AK Partili, CHP'li, İYİ Partili diye siyasi ayrım yapmadı. Önemli olan Balıkesir'in hizmet alması, Balıkesir'in marka değerinin yukarıya çıkmasıdır. Biz, bu zihniyetle çalıştık ve hala da bu zihniyetle çalışmaya devam ediyoruz. Daha yaşanabilir bir Balıkesir için yapılan bu çalışmalardan dolayı 20 ilçemize ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum." dedi."BU YAZ HAŞERESİZ GEÇECEK"Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin önderliğinde 20 ilçe ile beraber sağlıklı bir hizmet için bir araya geldiklerini belirten Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, önümüzdeki yazın daha tertemiz geçireceklerini ve belediyelerin bu konuda önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Artık dünyada ülkelerin değil şehirlerin kendi adlarıyla yarıştığına dikkat çeken Vali Yazıcı "Marka şehir kavramı bu şekilde doğdu, ısrarla da devam ediyor. Artık dünyada birçok ülke şehirlerin adı ile anılıyor. Dolayısıyla bizimde Balıkesir olarak marke şehir olabilme kendi kategorisinde parmakla gösterilebilir olmanın gereklerini başta büyükşehir belediyesi, ilçe belediyelerimizle birlikte sağlamaya gayret ediyor. Bizde devlet olarak bu öncü kuruluşlara yardımcı oluyoruz. Önümüzde yaz haşaratla mücadele noktasında sıkıntımız olmayacak. Büyükşehir'in, Körfez bölgesindeki kanalizasyon ile ilgili büyük çalışmalarının altını çizmek isterim.  Onlarca belde vardı orada hiçbirisi arıtmasını yapıp bırakamıyordu çünkü çok maliyetli. Büyükşehir geldi şimdi Altınoluk’ta, Ayvalık’ta tertemiz sularımız akıyor, denizimiz temiz bu büyükşehirin sayesinde oluyor bu model doğru modeldir. Balıkesir'in daha iyi bir il olması parmakla gösterilir olması için insanların milyonların rahatlıkla gidebilirsiniz, gezebilirsiniz yatabilirsiniz yiyip içebilirsiniz diyeceği illerin başında olma gayretimiz devam edecek." diye konuştu.
Kepsut Tarım Fuarı 11. Kez Kapılarını Açtı
Kepsut'ta her yıl düzenlenen "Balıkesir Tarım ve Hayvancılık Fuarı" 11. kez kapılarını açtı.Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren 250 firmanın yer aldığı fuarın açılışına Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, tarım ve hayvancılık sektörünün temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, fuara katılanlara teşekkür ederken KOSGEB İl Müdür Vekili Kadir Dağdeviren ise "Fuarın tarım ve hayvancılık sektörünün tüm aktörleri için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.'BU ŞEHRİN TOPRAKLARI BEREKETLİ İNSANI ÇALIŞKAN'Düzenlenen fuarın Balıkesir'in tarım ve hayvancılık alanında daha çok ilerlemesine katkı sağlayacağına inandığını ifade eden AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, "Tarımsal işletmelerin gelişmesi ve üretimin artması için bu sene yarısı hibe olmak üzere 112 trilyon yatırım bedeli var. Bunlar büyük yatırımlar. Bizim çiftçimize, köylümüze helali hoş olsun. Balıkesir'in toprakları bereketli, insanı çalışkan. İnsanımız çalışacak, üretecek, ülkemiz gelişecek." açıklamasında bulundu.'İNSANIMIZIN GEÇİM KAYNAĞI'Balıkesir'in geçim kaynağının yüzde 55'ini tarım ve tarıma dayalı sektörlerin oluşturduğunu söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Verimli üretmek, ürettiğiniz karlı satabilmek, pazarda yer alabilmek ve ailenizi geçindirebilmek için artık bu alanda yaşanan son teknolojileri yakından takip etmeniz gerekiyor. Bu nedenle tüm çiftçilerimizin bu fuarlara katılıp son teknoloji üretim tekniklerinin neler olduğunu görmesi gerekiyor." dedi.'CİDDİ MESAFELER ALIYORUZ'Tarım ve hayvancılığın ortak hareket edilerek geliştirilmesi gerektiğini belirten Başkan Yücel Yılmaz, "Bu noktada başta valimiz olmak üzere tüm il müdürlerimizi tebrik ediyorum. Gerçekten 2014'e kıyasla baktığımızda bu alanda ciddi mesafeler alındığı ve katma değeri yüksek olan ürünlere çiftçilerimizin geçtiği, hayvancılıkta ciddi mesafeler aldığımız görünüyor. Umuyorum ki fuarımız Balıkesir'in gelişmesine katkı sağlar." dedi.'DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİYORUZ'Fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ersin Yazıcı ise "Her geçen yıl biraz daha büyük, ses getiren, daha güzel bir organizasyon yapıyoruz. Türkiye'yi doyuran il Balıkesir. Balıkesir bu işi layıkıyla ve dünya standartlarında yapmaya devam ediyor. Bunu sürdürebilmek için bu tür fuarlara ihtiyacımız var. Balıkesir olarak biz dünya standardından et, süt ve tarım ürünleri üretiyoruz. Lütfen geri düşmeyelim. Balıkesir bu alanda liderlik yapmazsa Türkiye'de de eksiklik olur." açıklamasında bulundu.
Başkan Yılmaz’dan Ankara Çıkarması
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, beraberindeki heyetle birlikte Ankara’da birçok önemli temasta bulunarak adeta çıkarma yaptı. Olumlu geçen görüşmelerde Balıkesir’in potansiyeli anlatılarak görüş alışverişinde bulunuldu.Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’e yatırım çekmek ve bakanlıklar ile resmi kurumların projelerinden yararlanmak amacıyla beraberindeki heyetle birlikte Ankara’da bir dizi temasta bulundu. Birçok ziyarette bulunan Başkan Yılmaz’a; AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan, BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Ahmet Şahan eşlik etti.Balıkesir’in potansiyelini anlatarak projeleri için destek isteyen Başkan Yılmaz; Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcıları; Halis Yunus Ersöz ile İhsan Selim Baydaş, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Kaya Yıldız’la görüşmelerde bulundu.“BALIKESİR’İ AYAĞA KALDIRACAK GÜÇLÜ PROJELERDE YER ALMALIYIZ”Oldukça verimli geçen görüşmelerde Balıkesir hakkında fikir alışverişinde bulunularak yapılacak yeni projelerde yer alması için destek istendi. Balıkesir’in; sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif olarak birçok yönde gelişmesine önem verdiklerini belirten Başkan Yılmaz “Altın Çember” içerisinde yer alan şehrin her alanda gelişiminin sağlanması gerektiğini vurguladı. Marmara havzası içerisinde Çanakkale Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü ile altın çemberin tamamlandığını belirten Başkan Yılmaz “Bu çemberi biz yönetebilirsek, Türkiye'nin en büyük zenginliklerinin kapısını açacak olan kontrollü sanayileşmeyi ve temiz sanayileşmeyi şehrimize getirebiliriz. Balıkesir’i ayağa kaldıracak güçlü projelerde yer almak istiyoruz. Bunun için gece gündüz ekibimizle birlikte çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.