Yücel Yılmaz Resmi Web Sitesi
Haberler
Facebook
Twitter
İşte Belediye Başkanı İşte Cumhuriyet Gençliği
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Festivali, gençlere yönelik dört merkezin açılışı ve 100 binden fazla gencin bir araya geldiği 5 konser ile sona erdi. Her yıl konserlerin devam edeceğini müjdeleyen Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Her zaman böyle coşkulu ve Cumhuriyet’e yakışan gençler olun” dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı festival ile kutladı. Festival kapsamında gençlere özel olarak hazırlanan; son teknoloji donanımların yer aldığı Dijital Gençlik Merkezi, kaykay, paten ve bisiklet tutkunlarının yıllardır özlemini çektiği Skate Park, Edremit Gençlik Merkezi ve Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezi’nin açılışları yapıldı. Sahne alması için isimlerini gençlerin belirlediği ünlü sanatçılar; Fettah Can, İkiye On Kala, Sefo, Bilal Sonses ve Reynmen dört gün boyunca gençlere unutulmaz bir festival yaşattı. “SİZİN İSTEDİĞİNİZ SANATÇILARI GETİRECEĞİM”Gençlerin “En büyük başkan bizim başkan” “I love you Yücel Yılmaz” sloganlarıyla Reynmen konseri öncesi sahneye çıkan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz "Gençler ne isterse biz onu yapacağız. Çamlık’ta bu alanı konser alanı yapıyoruz. Her yıl da festivalleri daha kapsamlı hale getirerek sürdüreceğiz. Siz şimdiden belediyenin sosyal medya ve internet sitesine hangi sanatçıların gelmesini istediğinizi yazın. Söz veriyoruz getireceğiz” demesiyle gençlerin sevinç çığlıkları Balıkesir şehir merkezine kadar ulaştı. Başkan Yılmaz, sınava girecek olan öğrencilere başarılar dileyip tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramlarını da kutladı.SKATE PARK ÖZLEM BİTTİ Avlu Yaşam Merkezi’nde 1944 metrekare alan üzerine inşa edilen içerisinde; bluetoothlu wifi, havuz, rampa ve merdivenli kaykay alanlarının bulunduğu çeşitli eğlenceli rampa ve engellerin bulunduğu Skate Park, kaykay ve paten meraklılarının uğrak yeri haline geldi.GENÇLİK MERKEZLERİ HİZMETE BAŞLADIŞehrin dört bir yanında gençlere daha ulaşılabilir hizmet sağlamak amacıyla ilçelerde gençlere yönelik yatırımlarını artıran Büyükşehir Belediyesi; Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezi ve Edremit Gençlik, Spor ve Kongre Merkezi hizmete başladı. ESPOR MÜSABAKALARI DÜZENLENDİÇamlık mevkiinde son teknoloji donanımların yer aldığı Dijital Gençlik Merkezi, açılışı gerçekleştirildi. Uluslararası Espor müsabakalarının yapılacağı merkezde 4 gün boyunca Valorant, FIFA 2022, Zula ve CS:GO dallarında şampiyonları belirlendi. 
Önce Espor Şimdi De Skate Park
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kaykay ve paten meraklılarının özgürce eğlenmeleri ve spor yapmaları için söz verdiği Skate Parkı, Avlu Yaşam Merkezi’nde hizmete açtı. Başkan Yılmaz, ayrıca Atatürk Parkı ve Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’ne de Skate Park yapacaklarını müjdeledi.Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere özel hazırladığı 19 Mayıs Gençlik Festivali her gün dolu dolu geçiyor. 19 Mayıs Perşembe günü Dijital Gençlik Merkezi’ni hizmete alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Cuma günü de Avlu Yaşam Merkezi’nde Skate Park’ın (Kay Kay Park) açılışını gerçekleştirdi. Açılışı gerçekleştirilen Skate Park’ta gençler hünerlerini sergiledi.BAŞKAN YILMAZ’DAN MÜJDEYaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Skate Park’ın açılışında konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Gençlerin Toplu Taşıma Merkezi ve Avlu Yaşam Merkezi’ndeki sergi salonunun önünde uygun olmayan koşullarda kaykay yaptıklarını gördük. Ardından gençlerden de talep gelince Avlu’da Skate Park’ın yapımına başladık. ‘Sadece bir tane yetmez’ diyerek iki ayrı parkın yapımını da merkez ilçe belediyelerimiz üstlenirken Büyükşehir olarak iki tane daha yapmaya karar verdik. Şimdi Avlu Skate Parkı’mızın yanı sıra hem Atatürk Parkı’nın içerisine hem de Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’ne birer Skate Park daha yaptığımızın müjdesini buradan veriyorum” dedi.“BALIKESİR BAŞKAN YILMAZ İLE ÇOK ŞANSLI”Açılışa katılan AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, 19 Mayıs Gençlik Festivali kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin her günü gençlere dolu dolu yaşattığı için mutlu olduğunu söyledi. Gençlerle yarışabilmek için gençlerin enerjilerine sahip olunması gerektiğini söyleyen Milletvekili Yavuz Subaşı, “Balıkesir bu yüzden çok şanslı çünkü genç bir belediye başkanı var. Başkanımız Yücel Yılmaz, gençlere yaptığı hizmetlerden dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görüldü” dedi.İHTİYAÇ VE BEKLENTİLERİ KARŞILIYORKaykay ve paten meraklılarının özgürce eğlenmeleri ve spor yapmaları için her detayın düşünüldüğü, çeşitli eğlence rampa ve engellerin bulunduğu Skate Park, Avlu Yaşam Merkezi’nde, 1944 metrekare alan üzerine inşa edildi. Ekiplerin yoğun mesaisiyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na açılışı yetiştirilen parkta; gençlerin gösterilerini yaparken rahatlıkla kayabilmeleri ve enerjilerini yüksek tutabilmeleri için bluetoothlu bağlantı ile ücretsiz wifi sistemleri hazır hale getirildi.
Büyükşehir, Edremit’te Gençleri Bilal Sonses İle Buluşturdu
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, merkezde gerçekleştirilen etkinlik ve konserlerin yanı sıra; Edremit’te de gençleri, en sevilen sanatçılardan Bilal Sonses ile buluşturdu. Muhteşem bir atmosferde gerçekleşen konserden oldukça memnun kalan gençler, Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine yönelik çalışmalarını beğendiklerini ifade etti.  Şehrin dört bir yanında gençlere yönelik yatırım ve projelerini hayata geçiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gençlere unutamayacakları bir Gençlik Haftası yaşattı. Büyükşehir Belediyesi, il merkezinde gerçekleştirdiği birbirinden güzel etkinlik ve konserlerin yanı sıra; körfez bölgesinde de muhteşem bir konser düzenledi. Yeni faaliyete alınacak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit Gençlik, Spor ve Kongre Merkezi bahçesinde binlerce genci, sevilen sanatçı Bilal Sonses ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi, onlara muhteşem bir atmosferde konser heyecanı yaşattı. “BİZ EN ÇOK GENÇLERİN BELEDİYESİYİZ”Konser öncesinde sahneden gençlere seslenen Türkiye’nin En Genç Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Hepiniz çok güzelsiniz. Biz en çok gençlerin belediyesiyiz. Burası bundan sonra sizin. Edremit’e yatırımlarımız devam ediyor. Edremit Gençlik, Spor ve Kongre Merkezimizde, sizlere her türlü imkânı sunacağız. Yolunu da aydınlatmasıyla beraber kısa bir süre içerisinde yaptıktan sonra bütün kulüplerimize, gençlerimize ve ben bir şeyler öğretmek istiyorum diyen hocalarımıza açık bir mekân haline gelecek. Daha fazlasını da yapacağız. Bu merkezi; İçişleri; Bakanlığından, Büyükşehir Belediyemize kazandırmamıza verdikleri destekler dolayı AK Parti Balıkesir Milletvekillerimizin her birine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 
103’üncü yılda 103 gençle buluştu
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’üncü yılına özel Balıkesir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nden 103 gençle bir araya geldi.Balıkesir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Olağan Genel Kurulu’nun da gerçekleştirildiği programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in milli mücadele için çok özel bir şehir olduğunu vurgulayarak, “19 Mayıs 1919, kurtuluş mücadelesinin başlangıcı. Ancak onun öncesinde Balıkesir’de bu mücadeleye zemin hazırlayacak önemli işler yapılmış, kararlar alınmıştır. 16 Mayıs 1919 günü Balıkesir halkı, Okuma Yurdu’nda bir araya gelmiş ve ‘düşmanı geri döndürecek kuvvet, namlunun ucundadır’ diyerek mücadeleyi başlatmıştır” dedi.‘TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK ŞANSSINIZ’“Türkiye Cumhuriyetine, vatanına ve Balıkesir’e aidiyet duygusu yüksek gençler yetişsin” istiyoruz diyen Başkan Yücel Yılmaz, “Sizlerin gönüllük esasıyla bu şehir için yaptığınız işler, ortaya koyduğunuz duruş bizim için çok önemli. Bu şehirde yaşayan tüm gençlere anlatın; sizin için gayret eden, sizin için kapılarını sonuna kadar açan, her zaman arkanızda duracak bir Büyükşehir Belediye Başkanı var” açıklamasında bulundu. Genç neslin güçlü olmasının Türkiye için büyük bir şans olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün siz kıymetli gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı kutluyorum” dedi.
BBB’den 19 Mayıs’a coşkulu kutlama
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, gençleri yarınlara hazırlayacak Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı Dijital Gençlik Merkezi’nin (DGM) açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından merkezde birçok panel düzenleyen Büyükşehir, akşamında ise; ünlü sanatçı Fettah Can konseriyle kutlamaları taçlandırdı.Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, resmi törenlerin ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gündüz ayrı gece ayrı kutladı. Gündüz, Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük Espor Merkezi’ni içinde bulunduran yine Türkiye’nin en büyük Dijital Gençlik Merkezi’nin açılışını yaparak Valorant Oyunu Turnuva Finali, Fütürist Girişimci Emrah Kaya’nın katılımıyla Metaverse Paneli, Espor Takım Sahipleri Paneli, Ömer Başdoğan (Nalet bebe) katılımıyla Influencer Paneli ile ödül töreni düzenleyen Büyükşehir, akşam ise; ünlü sanatçı Fettah Can konseriyle kutlamaları taçlandırdı. Gençlere unutulmaz bir 19 Mayıs akşamı yaşatan Büyükşehir Belediyesi, kutlamalarını; her gün açılış ve konserlerle Pazar gününe kadar sürdürecek.SON TEKNOLOJİ EKİPMANLARLA DONATILDITürkiye’nin en büyük Espor sahnesine sahip olan son teknoloji ekipmanlarla donatılan Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi’nin açılışı, Çamlık’ta gerçekleştirildi. 2 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 10 bin metrekarelik bir alana inşa edilen DGM’nin içerisinde; kitap okuma, ders çalışma ve seminer salonları, yazılım eğitim laboratuvarı, serbest oyun alanları, etkinlik sahnesi, Metaverse ve inovasyon alanları, yönetici odaları, furga atölyesi, sosyal medya içerik üretim stüdyoları, gastronomi mutfağı, talk show alanı ve green wall bulunuyor. 600 mbps hızında ücretsiz internete sahip olan tesiste gençlere; 65 oyun bilgisayarı, 10 oyun konsolu, 10 artırılmış gerçeklik gözlüğü ile hizmet verecek.BAŞKAN YILMAZ: ZAMANI YAKALIYORUZ19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, geçtiğimiz yıl 19 Mayıs’ta Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi’ni açacaklarının müjdesini verdiklerini söyledi. Dijital Gençlik Merkezi’nin bulunduğu Çamlık’ın, geçmişten bugüne insanların hiçbir zaman gelmeyi ihmal etmediği bir yer olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz “Bu alanın gençlik merkezi, kültür merkezi olması için uğraşıyoruz. Dijital Gençlik Merkezimiz, bir bakış açısının çok önemli bir sembolü; zamanı yakalamak. ‘Evrilmeyen devrilir’ sözünden yola çıkarak zamanı yakalamak adına çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Ülkelerin gücünü ortaya koyan; ürettikleri ve geçmişten bu güne getirdikleri birikimleridir. Türkiye öyle bir noktada ki; İHA ve SİHA’larla dünyada savaş sanatını değiştirdi. Bunları yapanlarda aslında joystick kullanarak yerden rekabet edenler. Yazılımı iyi geliştiren, çağa ayak uyduran genç mühendisler.” dedi.TÜRKİYE’NİN YAZILIMCILARIBALIKESİR’DE YETİŞECEKDijital Gençlik Merkezi’nin bir oyun merkezi gibi gözükse de Türkiye’nin pilotlarını ve yazılımcılarını yetiştirecek bir yer olduğunu söyleyerek konuşmasına devam eden Başkan Yılmaz “Mücadeleye hazırlanma hep oyunla olur. Burası çocukların zamanını boşa harcadıkları değil; rekabeti öğrendikleri, toplumla kaynaştıkları, kendilerini geliştirirken aynı zamanda memleket için de faydalı işler yapacakları tam donanımlı bir kompleks. Tüm ilçelerimize Dijital Gençlik Merkezi yapacağız, burayı da gün geçtikçe büyüteceğiz. Burası çok önemli bir okul, buradan yetişen her arkadaşımız yetiştikçe bize yeni işler yapmaya vesile olacaklar. Gençliğimize hayırlı olsun.” diye konuştu.VEKİL OK: YÜCEL BAŞKAN BALIKESİR’EÇOK ÖNEMLİ BİR ESER KAZANDIRDIGeçmişi şanla ve şerefle dolu büyük Türk Milleti’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok “Bu anlamlı günde Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, Balıkesir’imize çok anlamlı bir eser kazandırdı. Balıkesir dijital Gençlik Merkezi oyun yeri değil, onun ötesinde çağı yakalamak için gençlerimize bir fırsat. Şehrimize ve gençlerimize hayırlı olsun. Buranın yapılmasında emeği geçen başta Yücel Yılmaz Başkanımız olmak üzere, bütün çalışanlarımıza canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.VEKİL SUBAŞI: YÜCEL YILMAZÇITAYI ÇOK YÜKSELTTİBaşkan Yücel Yılmaz’ın çıtayı çok yükselttiğini vurgulayarak konuşmasına başlayan AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı “Türkiye’de sadece 61 tane Dijital Gençlik Merkezi bulunuyor. Balıkesir’deki bu 61 merkezin toplam alanından bile daha büyük ve kapsamlı olarak yapıldı. Böyle muhteşem bir merkezi Balıkesir’imize kazandıran Yücel Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. 19 Mayıs’ın ruhuna uygun ve Kuvayı Milliye şehri Balıkesir’e yakışacak bir şekilde gençlerimizin ufkunu açacak bir imkânı gençlerimize sağlıyor. Dünyada kullanıcı sayısının çok olduğu fakat Türkiye’de daha az olan Espor oyunlarında yarışacak genç arkadaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Kullanıcı adlarında anlamsız isimler yerine; Alparslan, Malazgirt, Karesi, Karesi Beyi gibi tarihimizde önemli olan kişi ve yerleri takım adlarında kullanabilirler. Burayı bir oyun alanı olarak değil de, yarının; İHA’larını, SİHA’larını düzenleyeceğimiz bir organizasyonun ilk adımı olarak burayı görmek istiyorum.” dedi.VEKİL UYGUR: GELECEĞİBALIKESİR’İN GENÇLERİ OMUZLAYACAK19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan AK Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur “Malazgirt’ten bu yana esarete asla boyun eğmeyen Türk Milleti’nin, Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık meşalesinin yakıldığı, milli mücadelenin ilk adımın atıldığı 19 Mayıs’ın yıl dönümündeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. Gençler; geleceğimiz, gelecek gençlerin. Yarının büyük ve güçlü Türkiye’si, siz gençlerin omuzlarında yükselecek. Bugün Selçuk Bayraktar önderliğinde yapılan İHA’lar, SİHA’lar, yarın Balıkesirli gençlerimizin omuzlarında yükselecek. Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi’nde gençlerimiz çağı yakalayacak, yarınları yakalayacak. Geleceği Balıkesir’in gençleri omuzlayacak. Büyük ve güçlü Türkiye’yi siz, gençlerimiz inşa edecek.” dedi.ÇAMLIK’TA İLK KONSER BEĞENİ TOPLADIAçılışın ardından DGM’de; Valorant Oyunu Turnuva Finali, Fütürist Girişimci Emrah Kaya’nın katılımıyla Metaverse Paneli, Espor Takım Sahipleri Paneli, Influencer Paneli ile ödül töreni yapıldı. Akşam ise DGM’nin bahçesinde binlerce gencin katılımıyla ünlü sanatçı Fettah Can konseri muhteşem bir atmosferde gerçekleştirildi. Çamlık’ın yenilenen hali ile düzenlenen ilk konser, gençlerin beğenisini kazandı. Alanda Pazar gününe kadar; İkiye On Kala, Sefo ve Reynmen de konser verecek.
Dijital Gençlik Merkezi'nde Atatürk İle Samsuna Yolculuk
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Dijital Gençlik Merkezi’nin ilk misafirleri gazeteciler oldu. Gazeteciler; artırılmış gerçeklik gözlüğüyle Bandırma Vapuru’na binerek Atatürk ile beraber Samsun’a yolcuk yaptı, oyun bilgisayarı, playstation ve 600 mbps hızındaki internetin keyfini çıkardı.Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda açılacak Dijital Gençlik Merkezi’ni basın mensuplarına tanıttı. Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan Çamlık Rekreasyon Alanı’nda yapımı tamamlanan Dijital Gençlik Merkezi’nde gençlere yönelik birbirinden teknolojik sistemler yer alıyor. 2 bin metrekarelik kapalı alana sahip Dijital Gençlik Merkezi’nde 600 mbps hızında ücretsiz wi-fi internet ağı, 65 oyun bilgisayarı, 15 playstation, 10 artırılmış gerçeklik gözlüğü, youtube ve grafik odalarının yanı sıra 150 kişilik e-spor sahnesinin yanı sıra eğitim ve bilişimi doğru kullanma seminer odaları bulunuyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda hizmete girecek olan Dijital Gençlik Merkezi’nin tüm gençlere açık olduğunu söyledi. Büyükşehir belediyesini “Biz en çok gençlerin belediyesiyiz” olarak tanımlayan Yücel Yılmaz, il genelinde bu tür merkezleri artıracaklarını dile getirdi.“BİZ EN ÇOK GENÇLERİN BELEDİYESİYİZ”Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz düzenlenen tanıtım toplantısında şunları söyledi:“Biz Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak diyoruz ki; “Biz en çok gençlerin belediyesiyiz.” Çünkü sürdürülebilirliği yakalamak istiyoruz. Gençlerin beğenisini kazanırsak, onların ihtiyaçlarını karşılarsak ve gençler bu şehirde yaşamayı tercih etme noktasına gelirlerse bu şehir her yönüyle güçlenir. Genç demek,  her şey demektir. Bu felsefeyle gençlerimize yatırım yapıyoruz. Bu yatırımların fiziksel olan ve zihinsel olan kısımlarının yanı sıra rekabetçi olan tarafı var. Rekabetçiden kastım; rekabetin olması için bir taraf olması gerekiyor. Biz diyoruz ki Balıkesirliler; yani hemşeri duygusunu geliştirelim istiyoruz Spor birleştirici, rekabeti de aslında anlamlandırıcı bir şeydir. Bu bağlamda e-spor da farklı bir noktaya geldi. Çünkü artık insanlar sadece fiziksel olarak değil, dijital ortamda da rekabete giriyorlar. Bu da kendi içinde çok ciddi ekonomik sektöre de dönüştü. Bunlara duyarsız kalmak olmaz. Neon bizim gençlik merkezimiz. Daha doğrusu araştırma-geliştirme merkezimiz. Bir şekilde yine gençlere hizmet veriyor, orada da yazılımla ilgili çalışmalar yapıyoruz. 19 Mayıs münasebetiyle bir yıldır yaptığımız bütün çalışmaları kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Bunlardan bir tanesi Dijital Gençlik Merkezimiz.“DİJİTAL GENÇLİK MERKEZLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK”Dijital Gençlik Merkezi aslında Balıkesir’e fersah fersah yayılacak. Edremit’te yine bir gençlik merkezi açılışı yapıyoruz. Çocuklar benden skate park istemişlerdi bundan iki tane yaptık. Avlu’daki tamamen bitti, şimdi Ali Hikmet Paşa Spor Tesislerinde de ayrı yerler yapıyoruz. Fark ediliyorsa bunlar çok ciddi maliyetli yerler. İçinde bulunduğumuz Dijital Gençlik Merkezi büyük bir binayı yapacak kadar bilgisayar, yani teknoloji var. Ama bunları bütün ile de yayacağız. 19 Mayıs Atatürk’ün bize gerçekten önemseyin diye gençlik bayramı olarak ilan ettiği bir tarihtir. “TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİ OLACAK”Çamlık’ta yapılanlar kütüphanesiyle, gençlik merkeziyle, mesleki kurslarıyla, uluslararası gençlik merkeziyle burası Türkiye’nin gözbebeği olacak, uluslararası örnek alınacak bir yer olacak şekilde hazırladık. Çünkü buradaki kurduğumuz teknoloji Amerika’da da, İsviçre’de de, Japonya’da da ne varsa bizde o var. Yani dünyanın hiçbir ülkesinden sürüm altı başlamıyoruz. Hatta yukarıda başlıyoruz. Burada yetişecek gençler dünya arenasında, dünya meydanında bu sanal alemde gerçekçi bir rekabetin içerisine uzman eğiticilerle girecekler.“GENÇLER İSTEDİ BİZ YERİNE GETİRDİK”19 Mayıs şimdiden kutlu olsun. Bununla ilgili seri bir festivalimiz var. Arkadaşlar ne istiyorlar diye sosyal medyada anket yaptılar. Burada konser vermeye gelecek olan sanatçıları biz kafamıza göre belirlemedik, gençlerin isteklerine göre belirledik. Yani gençler Sefo ve Reynmen’i istedi biz getiriyoruz. Gençlik merkezlerimizi arka arkaya açacağız. Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezi bitti. Orası Altıeylül ilçemize hizmet edecek. Ayrıca Avlu’daki Çocuk Köyü’nün yanındaki yeri yine böyle merkeze, çocuk köyünü de plastiklerden arındırılmış, gençlerin fiziksel olarak hareket edecekleri yere dönüştürüyoruz. Şehrimiz ve gençlerimiz çalışıyoruz. Genci seveni ben de severim.”
Balıkesir’de 19 Mayıs, Gençlik Festivali İle Kutlanacak
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı 4 gün sürecek bir Gençlik Festivali ile kutlayacak. Bu kapsamda Dijital Gençlik Merkezi’nde süren çalışmaları inceleyen Başkan Yücel Yılmaz, gençlik alanında Balıkesir’i uluslararası bir merkez haline getireceklerini belirtti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle 4 gün boyunca sürecek muhteşem bir Gençlik Festivali düzenliyor. Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi, Skate Park, Edremit Gençlik, Spor ve Kongre Merkezi ile Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezi’nin açılışlarının gerçekleştirileceği Gençlik Festivali kapsamında konserler ve Espor turnuvaları gerçekleştirilecek. ‘BALIKESİR’İ GELECEĞE TAŞIYORUZ’Festival öncesinde; AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Yavuz Subaşı ve Mutlu Aydemir ile birlikte Çamlık Dijital Gençlik Merkezi’nde devam eden çalışmaları inceleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir olarak gençlere unutamayacakları bir festival yaşatacaklarını ifade etti. “Balıkesir’i geleceğe taşıyoruz” diyen Yücel Yılmaz “Balıkesir’i uluslararası gençlik çalışmaları için bir cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalarımızı büyük bir özveriyle sürdürüyoruz. Şehrimize kazandırdığımız ve festival kapsamında açılışlarını yapacağımız Dijital Gençlik Merkezi, Skate Park ve diğer gençlik merkezlerini gençlerimiz güle güle kullansın.” dedi. ‘GENÇLİK ÇALIŞMALARINDA ULUSLARARASI BİR MERKEZ’“Her şey daha güzel bir dünyada, gençlerimizin hayatın her alanına daha aktif katılacağı yarınlar için.” diyen Başkan Yücel Yılmaz, hedeflerinin Balıkesir’i gençlik çalışmaları alanında uluslararası bir cazibe merkezi haline getirmek olduğunu vurguladı. Başkan Yılmaz, “Bu vesileyle bizlere bu cennet vatanı kanlarını ve canlarını feda ederek miras bırakan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.” açıklamasında bulundu. HER GÜNE BİR AÇILIŞ Espor, oyun yazılımı ve Metaverse dünyası başta olmak üzere birçok konuda panel ve söyleşilerin düzenleneceği 4 günlük festivalin ilk gününde Çamlık’ta, Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı Espor tesisinin yer aldığı Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi açılışı yapılacak. Ayrıca 20 Mayıs’ta Avlu Yaşam Merkezi’nde 1944 metrekare alan üzerine inşa edilen Skate Park, 21 Mayıs’ta Edremit Gençlik, Spor ve Kongre Merkezi, 22 Mayıs’ta ise Altıeylül İlçesi’nde inşa edilen Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezi’nin açılışı yapılacak. 4 GÜN, 5 KONSERGerçekleştirilen anketler sonucunda gençlerin Balıkesir’de en çok görmek istediği sanatçılar, Çamlık’ta konser verecek. İlk gün Fettah Can, ikinci gün İkiye On Kala, üçüncü gün Sefo ve dördüncü gün ise; Reynmen sahne alarak gençlere unutamayacakları bir festival yaşatacak. Ayrıca 21 Mayıs’ta Edremit Gençlik, Spor ve Kongre Merkezi’nin açılışının akşamı saat 21.00’de gençlik merkezinde Bilal Sonses konseri düzenlenecek. BAŞVURMAK İÇİN Açılışı yapılacak olan Dijital Gençlik Merkezi’ndeki birbirinden eğlenceli etkinliklere ve kıran kırana geçecek yarışmalara katılmak isteyen gençler başvurularını https://dgm.balikesir.bel.tr/ adresinden yapabilecek.
Gençlik Festivali başlıyor
Balıkesir’de, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı 4 gün boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği birbirinden güzel etkililiklerle şölen havasında yaşanacak. Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi, Skate Park, Edremit Gençlik, Spor ve Kongre Merkezi ile Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezi’nin açılışları gerçekleştirilerek Espor turnuvaları ve konserler düzenlenecek.  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Balıkesir’de şölen havasında kutlanacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla 4 gün boyunca dolu dolu birçok etkinlik gerçekleştirilerek gençlere unutamayacakları bir bayram yaşatılacak. Gençlerin; kültürel, sosyal, fiziksel gelişimlerini destekleyici birçok proje ve yatırımı hayata geçiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; etkinliğin ilk gününden son gününe kadar her gün bir açılış yapacak, Espor turnuvası gerçekleştirecek ve konser düzenleyecek. Gençlerin, Metaverse dünyası hakkında bilgi sahibi olması için düzenlenecek panelin yanı sıra ilgiyle takip edilen Youtuber’lar gençlerle söyleşilerde buluşacak. TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ESPOR MERKEZİ AÇILIYOR 19-22 Mayıs günleri arasında gerçekleşecek olan programın ilk gününde Çamlık’ta, Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı Espor Tesisinin yer aldığı Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi açılacak. Gençlere; Espor, sosyal medya gibi dijital altyapıda gerçekleşen faaliyetler üzerine eğitim ve pratik çalışmaları yaptırılacak olan merkez sayesinde, Balıkesir’in gençlik hizmetleri alanındaki kapasitesi artırılacak. Balıkesir’de yaşayan gençler öncelikli olmak üzere ulusal ve uluslararası düzlemde tüm gençlerin zamanlarını ve enerjilerini doğru bir şekilde kullanmaları ve kendilerini geliştirmelerine katkı sunulacak. AVLU’YA SKATE PARK İkinci gününde; Avlu Yaşam Merkezi’nde 1944 metrekare alan üzerine inşa edilen, çeşitli eğlenceli rampa ve engellerin bulunduğu Skate Park’ın açılışı yapılacak. Kaykay ve paten meraklılarının uğrak yeri haline gelecek parkta gençler, özgürce eğlenecek. EDREMİT GENÇLİK, SPOR VE KONGRE MERKEZİ FAALİYETE GEÇİYOR Şehrin dört bir yanında gençlere daha ulaşılabilir hizmet sağlamak amacıyla ilçelerde gençlere yönelik yatırımlarını artıran Büyükşehir Belediyesi; Edremit Gençlik, Spor ve Kongre Merkezi’ni faaliyete geçiriyor. Gençlerin; sosyalleşebileceği, sportif aktivitelere katılabileceği ve bölgenin bu anlamdaki ihtiyacının karşılanacağı gençlik merkezi, alanında uzman kadrosuyla gençlerin hizmetine açılıyor. Açılış akşamında gençlik merkezinde saat 21.00’da gençlerin en çok takip ettiği şarkıcılardan Bilal Sonses konseri düzenlenecek. HASAN BASRİ ÇANTAY DA AÇILIYOR Programın son gününde ise; merkez Altıeylül ilçesi Plevne Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezi faaliyete alınacak. 5 bin 880 metrekarelik bir alana kurulan gençlik merkezinin; 176 metrekaresi kapalı alan, 118 metrekaresi açık alan ve kalan kısmı ise yeşil alan ile park alanı olarak tasarlandı. Aynı anda 125 kişinin faydalanabileceği Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezi’nin içerisinde; toplantı ve söyleşi salonu, okuma ve internet salonu, kafeterya ile teras bulunuyor. Gençler bu alanlarda; sosyalleşebilecek, ders çalışabilecek ve kaliteli zaman geçirebilecekler. ESPOR MÜSABAKALARI DÜZENLENECEK Açılışların yanı sıra; geniş çaplı bir katılımla online olarak gerçekleştirilen Espor müsabakaları sonucunda finale kalan takımlar, Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi’nde 4 gün boyunca final müsabakalarını gerçekleştirilerek Valorant, FIFA 2022, Zula ve CS:GO dallarında şampiyonları belirleyecek. GENÇLER EN SEVDİKLERİ SANATÇILARIN KONSERİNDE EĞLENECEK Ayrıca gerçekleştirilen anketler sonucunda gençlerin Balıkesir’de en çok görmek istediği sanatçılar, Çamlık’ta konser verecek. İlk gün Fettah Can, ikinci gün İkiye On Kala, üçüncü gün Sefo ve dördüncü gün ise; Reynmen sahne alarak gençlere muhteşem bir atmosfer yaşatacak. Programın ilk gününde; Fütürist Girişimci Emrah Kaya’nın katılımıyla gençlere, Metaverse dünyası hakkında oldukça verimli bir panel de gerçekleştirilecek ve yine aynı gün birçok ünlü Youtuber’ın katılımıyla söyleşi düzenlenecek.